Aksaray'da duygusal ve ilham verici bir hikaye yaşanıyor. Rehber öğretmen Pınar Altuntaş (26), mezun olduğu Cumhuriyet İlkokulu'nda, yıllar önce kendisini okutan sınıf öğretmeni Oktay Gümüşsoy ile birlikte görev yapıyor. Altuntaş, öğretmeninin kendisine yıllar önce söylediği "Bir gün öğretmen olacaksın ve birlikte aynı okulda görev yapacağız" sözünü gerçekleştirdi.

Süper Kupa ve Türkiye Kupası'nın formatları değişti Süper Kupa ve Türkiye Kupası'nın formatları değişti

Pınar Altuntaş, 2004 yılında Cumhuriyet İlkokulu'nda eğitimine başladı. Öğretmenlik hayaliyle büyüyen Altuntaş, 2016 yılında liseden mezun olduktan sonra, 2017 yılında Aksaray Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümüne birinci olarak girdi. Üniversite eğitimini tamamlayan Altuntaş, mezun olduğu Cumhuriyet İlkokulu'na atanarak, öğretmeni Oktay Gümüşsoy ile aynı okulda çalışmaya başladı.

Çocukluk hayalini gerçekleştiren Pınar Altuntaş, "Öğretmen olmanın benim için ne kadar önemli olduğunu öğretmenim Oktay Gümüşsoy'a borçluyum. Bize her zaman hedeflerimizi yüksek tutmamızı öğretti. Onun bana bir gün aynı okulda çalışacağımızı söylemesi, benim için büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Bu yüzden sadece bu okulu tercih ettim ve çok şükür burayı kazandım. İşe başladığım gün çok duygulandım" dedi.

Pınar Altuntaş'ın sınıf öğretmeni Oktay Gümüşsoy, "Cumhuriyet İlkokulu'nda 20 yıldır öğretmenlik yapıyorum. Pınar, 2004 yılında küçük bir çocuk olarak elimize geldi. Çok çalışkan ve başarılı bir öğrenciydi. Onun öğretmenlik hayaliyle çalıştığını görmek ve şimdi birlikte çalışmak büyük bir onur. Pınar, fen lisesini kazanmıştı ancak öğretmen olma isteği ağır bastı ve Anadolu Öğretmen Lisesi'ne gitmeyi tercih etti. Üniversiteyi de birinci olarak bitirdi. O, her zaman gurur duyduğumuz bir öğrencimiz ve şimdi de meslektaşımız" diye konuştu.