Milli Eğitim Bakanlığı, her sene ücretsiz olarak dağıtılan ders kitaplarının geri dönüştürülmesi için önemli bir adım attı. Öğretmenleri, öğrencileri ve velileri ilgilendiren bu kararın detayları haberimizde...

DSP Genel Başkanı ile DEM Parti Milletvekili Meclis Bahçesinde Kavga Etti! DSP Genel Başkanı ile DEM Parti Milletvekili Meclis Bahçesinde Kavga Etti!

Milli Eğitim Bakanlığı, ücretsiz dağıtılan ders kitaplarının geri dönüşümünü sağlamak amacıyla okullara resmi bir yazı gönderdi. Her yıl milyonlarca ders kitabının öğrencilere ulaştırıldığı Türkiye'de, bu kitapların tekrar kullanımı ve kaynakların verimli kullanılması adına önemli bir adım atıldı.

Edinilen bilgilere göre, bakanlık, ders kitaplarının zai olmasını engellemek ve sıfır atık politikasını desteklemek amacıyla geri dönüşüm sürecini başlattı. İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından bu sürecin titizlikle takip edilmesi istenirken, öğrencilerden kullanılmayan kitapların geri dönüşümüne katkı sağlanması talep edildi.

Geri dönüşüm sürecinin nasıl işleyeceği konusunda da bilgi verildi. Haziran ayında okullar tarafından dağıtılan ders kitapları toplanacak ve Temmuz ayında toplanan kitaplara ait bilgiler Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne bildirilecek.

Ayrıca, öğrencilerden kullanılmayan ve geri dönüştürülebilir nitelikteki kağıtların da toplanması için girişimlerde bulunulacak.