Adana’nın Seyhan ilçesinde, dün saat 12.30 sıralarında meydana gelen olayda, uzman çavuş Gökhan Çelik, eşi Hatice Çelik ve bacanağı Murat Akdöker'in bulunduğu araçta çıkan tartışma kanlı bitti. Aralarında kıskançlık nedeniyle geçimsizlik olduğu belirtilen Gökhan Çelik, tartışmanın ardından beylik tabancasını çekerek eşini vurdu.

Olay, Güneykuşak Bulvarı'nda Murat Akdöker’in yönetimindeki 70 AAF 487 plakalı otomobilde başladı. Tartışmanın şiddetlenmesi üzerine, Hatice Çelik araçtan inip kaçmaya çalıştı. Ancak, Gökhan Çelik arkasından ateş ederek eşini öldürdü, ardından da bacanağı Murat Akdöker’i vurdu. Seken kurşunlar yoldan geçen iki kişiyle bölgeden geçen polis aracına isabet etti.

667Fe3089F6Bc8125C4869E8

Cinayet şüphelisi Gökhan Çelik, polisin teslim ol çağrılarına rağmen direndi. Polis, Çelik’i bacağından vurarak durdurmaya çalıştı ancak Çelik ara sokaklara kaçtı. Bölge ablukaya alındı ve Yeşilyurt Mahallesi’ndeki bir binanın damında saklanırken bulundu. Hafif yaralı olan Çelik, tedavisinin ardından sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Olayda ağır yaralanan Murat Akdöker’in hayati tehlikesi sürerken, seken kurşunlarla yaralanan iki kişinin tedavisi devam ediyor.

MEB LGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? MEB LGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Adana Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından Hatice Çelik’in cenazesi ailesine teslim edilerek Adana’da toprağa verildi.

667Fe3139F6Bc8125C4869Ea

Gökhan Çelik, tedavisinin ardından gözaltına alındı ve ifadesi alındıktan sonra nöbetçi mahkemeye sevk edildi. İfadesinde olayın detaylarını anlattı. Olay, Çelik’in eşine yönelik uzaklaştırma kararı bulunmasına rağmen, kıskançlık nedeniyle yaşanan tartışmanın ardından gerçekleştiği belirtildi.

‘ÇOCUĞUMU GÖREMEYECEĞİM DİYE KORKTUM’

Eşi Hatice Çelik’i öldürüp, bacanağı Murat Akdöker’i de ağır yaralayan uzman çavuş Gökhan Çelik’in ilk ifadesinde eşi ile 2 hafta önce tartıştıklarını, eşinin uzaklaştırma kararı aldırıp, boşanmak istediğini söyleyerek Adana’ya ailesinin yanına geldiğini anlattı. Cinayet şüphelisi Çelik, “2 yaşında çocuğumuz var. Boşanırsak bir daha göremeyeceğim diye korktum. Konuşmak ve çocuğumu görmek için Adana’ya geldim. Eşimle son kez konuşmak için bir araya geldik. Araç içinde panik halindeydim. Anlaşamıyorduk. Çocuğumu da göremedim. Bu yüzden boşanmak istemediğimi söyledim. Aramızda tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede büyüyünce olay yaşandı” dedi.