Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından, özellikle öğretmen ve sağlıkçı alımı konusunda gözler yapılan açıklamalara çevrildi. Beklentiler yüksekken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın toplantı sonrası yaptığı açıklamalarda bu konulara değinilmemesi dikkat çekti. Peki, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) personel alımları ne zaman gerçekleşecek?

Türkiye'de Hava Sıcaklıkları Azalacak, Yağışlar Artacak! İşte 5 Günlük Hava Durumu Tahminleri Türkiye'de Hava Sıcaklıkları Azalacak, Yağışlar Artacak! İşte 5 Günlük Hava Durumu Tahminleri

Sağlık Bakanlığı ve MEB Personel Alımı Ne Zaman?

KamudanHaber'in edindiği bilgilere göre, kabinede sağlıkçı ve öğretmen atamalarını gündeme geldi. Atamaların ne zaman yapılacağı konusunda ortak kanaate varılamayınca açıklama yapılmamasına karar verildi. Ancak henüz sürecin netleşmemesi ve kabine sonrası bu konuda herhangi bir açıklama yapılmaması, personel alımı bekleyen adaylar arasında belirsizliğe neden oldu. 

Kabine toplantısının ardından her ne kadar konuya ilişkin bir adım atılmamış olsa da, sağlıkçı ve öğretmen atamalarının netliğe kavuşturulmasının ardından, Ocak ayı içerisinde atama açıklamasının gelmesi bekleniyor.