Uluslararası Adalet Divanı'ndan İsrail Kararı: İşgal ve İhlaller Teyit Edildi Uluslararası Adalet Divanı'ndan İsrail Kararı: İşgal ve İhlaller Teyit Edildi

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin haziran dönemi mesleki çalışma süreci başladı. Peki, hangi öğretmenler diğer öğretmenlerden daha fazla seminer ek ders ücreti alacaklar?

Haziran Dönemi Mesleki Çalışmalar

24 Haziran 2024 tarihinde başlayan ve 28 Haziran 2024 tarihinde sona erecek olan mesleki çalışmalar kapsamında öğretmenler, yürüttükleri mesleki çalışmalar için her gün ek ders ücreti alacaklar.

Öğretmenler, 24-28 Haziran tarihleri arasında yapacakları seminer çalışmaları için günde 3 saat ek ders ödemesi alacaklar. Bu da toplamda 15 saat ek ders ücreti anlamına geliyor.

Özel Eğitim Öğretmenlerine Ekstra Ücret

Ancak bu süreçte özel eğitim öğretmenlerine yönelik bir ayrıcalık bulunuyor. Özel eğitim öğretmenlerine ödenecek ek ders ücretleri %25 artırımlı olarak hesaplanacak. Bu artış, seminer dönemindeki mesleki çalışmalar için özel eğitim öğretmenlerine fazladan 3,75 ek ders ücreti ödemesi anlamına geliyor.