Diyabete adeta savaş açıyor! Kısa sürede kan şekerini dengeliyor... Diyabete adeta savaş açıyor! Kısa sürede kan şekerini dengeliyor...

Kar yağışı bugün birçok ilde etkisini gösterirken baharı bekleyen vatandaşlar kar ile şaşkına döndü. Kimi illerde kar etkisini sürdürürken o ilde kar sebebiyle okullar tatildi. Hangi ilde okullar tatil edildi? Okullar kaç gün tatil? Detaylar haberimizde..

sicakliklar-dusecek-kar-geri-geliyor

Yozgat Valiliğinden alınan karara göre 30 Mart perşembe günü okullar 1 (bir) gün tatildi. Yozgat Valiliğinin resmi açıklaması şöyle:

"Devam eden kar yağışının zaman zaman fırtına şeklinde esmesi nedeniyle, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı başta olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbir amaçlı olarak, ilimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları ile Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında 30 Mart Perşembe günü bir gün süreyle eğitim öğretime ara verilmiştir. Kamu, kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personel de bu tarihte bir gün idari izinli sayılacaktır."