Samsun'a bağlı Terme ilçesindeki kasaplar kırmızı ete yüzde 30 indirim uyguladı. Kar avantjını düşüren 10 kasabın işbirliği yaptığı, fiyat listesine bakıldığında satış yaptığı ilçede, vatandaşın uygun fiyata kırmızı et alması kolaylaştı. Ortalama fiyatlara bakıldığında, dana kemikli etin kilogramı 450 TL'den 350 TL'ye, dana kemiksiz etin kilogramı 550 TL'den 390 TL'ye, dana kıymanın kilogramı 550 TL'den 390 TL'ye, dana kuşbaşının kilogramı 550 TL'den 390 TL'ye kadar düşüş gösterdi.

"Büyük bir rakam"

Kasaplardaki tüm ürünlerin helal kesim olup, yetkili sertifikalarla satışa sunulduğunu söyleyen kasap işletmecisi Rıfat Alemdar, "İçerisinde bulunduğumuz ekonomik şartlardan dolayı halkımızın kırmızı ete ulaşması zorlaşmıştı. Et tedarikçimizin de desteğiyle kasaplar olarak ortak fiyat tarifesiyle halkımıza uygun ve kaliteli eti ulaştırmayı amaçladık. Kampanyamızın 3. gününde yüksek rağbet oluştu. Kırmızı et grubunda yüzde 30 indirim büyük bir rakam. Kaliteli eti uygun fiyata halkımızla buluşturmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"Geçtiğimiz hafta alsaydım bin TL ödeyecektim"

Rodos'ta Kapıda Vize Çöktü, Türk Turistler Mağdur Oldu Rodos'ta Kapıda Vize Çöktü, Türk Turistler Mağdur Oldu

Kasaptan 2 kilogram dana kıyma isteyen Serkan Orman ise kırmızı ete uygulanan indirime yönelik şu konuşmayı yaptı:

"Mahallemiz kasabında gerçekleştirilen indirimi duydum ve 2 kilogram kıyma aldım. Bu alışverişi geçtiğimiz hafta yapsaydım bin TL ödeyecektim, şimdi ise 780 TL ödedim. Tarım ve hayvancılığın bu kadar yaygın olduğu ülkemizde kırmızı et, hak ettiği fiyatlara gerilemiş."