Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen iller arasında yer Şanlıurfa'nın Birecik ilçesine kira üst sınırı 4.000 TL oldu.  İlçe Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada karara uymayanlar hakkında adli ve idari işlem yapılacağı bildirildi. i

Birecik Kaymakamı Kadir Duman, depremin ardından yaraların sarılması için canla başla çalıştıklarını belirterek, şu açıklamada bulundu:

''Vatandaşlarımız, fahiş fiyatlarla ilgili Alo 175 Tüketici Danışma Hattı'nı arayabilir. İlçemizde kira fiyatlarının mahalle mahalle belirlenmesi ve deprem öncesi fiyatların aşılmaması gerekiyor. Tüm emlakçıların deprem sonrası gerek komisyon gerek kira fiyatlarının aşağıya çekilmesinde aktif rol alması ve ortak karar vermesi gerekir. İlçemizde en çok talep gören yerlerde kira fiyatlarında üst sınırın 4000 lira olması hususunda ortak hareket etmeleri zaruridir. Aksi yönde faaliyet yapanlarla ilgili tüm idari tedbirlerin alınacağını hatırlatmak isterim. Tüm ev sahiplerini bu süreçte Evim Yuvam Olsun kampanyasına destek olmaya davet ediyorum."

Gram altın analizi! Altında yükseliş devam eder mi? Gram altın analizi! Altında yükseliş devam eder mi?