Memur-Sen Bir Kazanıma Daha İmza Attı! Memur-Sen Üyelerine İndirimli Kebap Anlaşması İmzalandı! Memur-Sen Bir Kazanıma Daha İmza Attı! Memur-Sen Üyelerine İndirimli Kebap Anlaşması İmzalandı!

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde etkili olan şiddetli yağış, sel ve su baskınlarına neden oldu. Araçlarıyla sel sularına kapılan yaşlı bir çift hayatını kaybetti. Aksaray'da ise selde bir kişi öldü ve bir bebek kayboldu. İşte detaylar...
 

Gülşehir ilçesine bağlı Tuzköy Mahallesinde, aniden bastıran sağanak yağışlar su baskınlarına yol açtı. Gülşehir Yolu'nda seyir halinde olan 62 yaşındaki Şevket Şimşek'in yönetimindeki 40 EK 339 plakalı araç, sel suları tarafından sürüklendi. Araç sürücüsü Şevket Şimşek ve eşi Zöhre Şimşek, araçla birlikte kayboldu. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen jandarma ve AFAD ekipleri, arama çalışmalarına başladı. Yapılan çalışmada sel sularının sürüklediği araç bulunarak çiftin cansız bedenlerine ulaşıldı.

Aksaray'da da sağanak yağışlar sel felaketine yol açtı. Sele kapılan bir kişi hayatını kaybederken, sulara kapılan 14 kişiden 13'ü kurtarıldı, kayıp bir bebeğin arama çalışmaları devam ediyor. Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, kentte meydana gelen kuvvetli yağış nedeniyle oluşan selde 14 kişinin kurtarıldığını, bir kişinin cesedine ulaşıldığını ve arama kurtarma ekiplerinin kayıp bir bebeğe ulaşmaya çalıştığını belirtti.