Bugün baharın müjdesi nevruz kutlanıyor. 21 Mart itibariyle havalar ısınmaya, karlar erimeye, ağaçlar çiçeklenmeye, göçmen kuşlar yuvalarına dönmeye başlıyor. Bu nedenle Nevruz, uyanış, diriliş ve yaradılış günü olarak kabul ediliyor. Doğanın yenilendiği gibi kışın soğuktan yıpranan, kuruyan ciltleri de yenilemek gerekiyor.İSTANBUL (İGFA)- Baharın gelişiyle birlikte yenilenmek isteyen kadınlar için ise Güzellik Koçu Meltem Demir ayva kabuklarıyla yapılabilecek çeşitli tarifler verdi.

Tüm kış soğuktan ve kaloriferden kuruyan ciltler için krem önerisinde bulunan Demir, "1 yemek kaşığı vazelin,1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 4-5 damla limon suyu karıştırıp cildinize sürebilirsiniz" dedi.

Bursa Yıldırım'da 'şiddete sıfır' farkındalığı Bursa Yıldırım'da 'şiddete sıfır' farkındalığı

Serum tarifi de veren Demir şunları söyledi: "1 çorba kaşığı badem yağı ,1 çorba kaşığı avokado yağı, 30 damla kuşburnu çekirdeği yağı, isteğe bağlı olmak üzere 5 damla yılang yılang yağı ve 1 çorba kaşığı gülsuyu kullanılarak serum da yapılabilir. Ayrıca gözenek sıkılaştırıcı ve nemlendirici olması için de ayvayı rendeleyin suyunu alın üstüne 1 yumurta akı kırın."