Türkiye Değişim Partisi Mustafa Sarıgül, CNN Türk'te katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor. Sarıgül'ün açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

(Erken seçim ihtimali görüyor musunuz?) Bizim parti olarak ilkelerimizden biri de seçimlerin zamanında yapılması. Ülkeyi yöneten 19 yıllık bir ihtimal var. Erken seçim erken seçim. Bu çağrıyı yapan partilerin herhalde kendi içlerinde problemleri var, bunun için çağrı yaptıkları kanısındayım. 

(Hangi ittifakta yer alacaksınız?) Bana soruyorlar, Kılıçdaroğlu'na kızgın mısınız? Hayır, benim Kılıçdaroğlu'na saygım var. Ama biz bir düşünce reformu yaptık. Biz bir yere gelmek için parti kurmadık. Partimizdeki arkadaşların hiçbirinin rütbe heyecanı yok. Biz sol ya da sağ parti değiliz. Bizim gövdemiz Türkiye. Sağ elimiz var, sol elimiz var. Sağ elimizi, sol elimizi kesip atamayız. Bizim partimiz çeşitli nedenlerle küstürülmüş, kıyıda köşede kalmış, mağdur edilmiş milyonlarca vatandaşımızı buluşturmak için yollarda. 

Demokrasi sofrası kuracağız. Orada herkes her şeyi konuşacak. Özgürlükler olacak. Özgürlüklerin de sınırı olacak: Hiç kimse bayrağımız, toprağımızla ilgili konuşma yapma hakkına sahip değildir. 

Öğretmenlik Meslek Kanunu Değişecek! İşte Detaylar... Öğretmenlik Meslek Kanunu Değişecek! İşte Detaylar...

(Üçüncü ittifak olacak söylentileri var.) Yüzde 100. Geçtiğimiz bir buçuk yıl televizyonlarda tek bir şey konuşuldu. Cumhurbaşkanı adayı kim olacak, kim kimle ittifak yapacak? Peki, bu noktada, bu söylemi kim kuruyor? 

(Sizin öncelikli çözüm getireceğiniz sahalar neler?) Birinci planda ekonomi. Biz, iktidarımızda ya da iktidar ortaklığımızda bütün siyasi partileri çağıracağız. Ülkenin ana meselelerinde siyaset yapmayacağız. Avrupa'da hangi kanunlar varsa, biz bu kanunları adalet sistemini ona göre planlamamız lazım. Güven vermediğimiz süre içerisinde yatırımcı gelmez. 

Yarın gölge Maliye Bakanımızı kamuoyuyla buluşturacağız. Daha sonra engelli bakanımızı tanıştıracağız. Gençlik ve spor bakanımızı tanıştıracağız.