İYİ Parti lideri Müsavat Dervişoğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "İYİ Parti'nin, Türkiye'nin gündemine dayatılan yeni anayasa ile ilgili duruşu son derece açıktır. Biz artık miadı dolmuş bu hükümete can suyu olacak ve tek adam rejimini tahkim edecek her türlü anayasa değişikliğinin karşısında duracağız" dedi.

Özel bankalar yarışa girdi, promosyonda 31 bin lira görüldü... Özel bankalar yarışa girdi, promosyonda 31 bin lira görüldü...

Dervişoğlu'nun açıklamalarından başlıklar şöyle:

Yeni Anayasa Değerlendirmesi:

  • Yargıda reform paketi adı altında esas olarak da etki ajanı yasası olarak anılan yeni bir gestapo yasasıyla karşımıza çıkıyor.
  • Sayın Erdoğan'ın ayrıştırarak tanzim etmeye çalıştığı siyaset kurumu dilediğinde gerdiği dilediğinde yumuşattığı bir oyun hamuru değildir. Türkiye'de siyaset kurumu iktidarın iktidar olmak muhalefetin muhalefette kalmaktan mutluluk duyduğu bir durumdadır.
  • İYİ Parti'nin yeni anayasayla ilgili duruşu son derece nettir. Biz artık miadı dolmuş bu hükümete can suyu olacak ve tek adam rejimini tahkim edecek her türlü anayasa değişikliğine karşı duracağız.
  • 2024 yılında Erdoğan'ın bir kez daha aday olabilsin diye tek adam sisteminin raf ömrünü uzatan hiçbir anayasa değişikliğini onaylamayacağız.