Okul çağındaki çocuklar için altın değerinde! İşte saymaklar bitmeyen faydalar... Okul çağındaki çocuklar için altın değerinde! İşte saymaklar bitmeyen faydalar...

Türkiye'nin F-16 alımı ve modernizasyonu için ABD Kongresi'nin kararı bekleniyor. MSB kaynakları, onayın ardından teslimat sürecinin takvimlendirileceğini belirtti. Ayrıca, F-16 tedariki ve modernizasyonunun herhangi bir şarta bağlı olmadığı vurgulandı, ve Yunan haberlerinde çıkan iddialara yanıt verildi.

ABD'nin "S-400 sorunu çözüldüğünde Türkiye F35 projesine dönebilir" açıklamasına dair MSB kaynakları, iki ülkenin pozisyonlarında değişiklik olmadığını ifade ederek, ABD açıklamalarını iyi niyet beyanı olarak değerlendirdi. Türkiye'nin Eurofighter savaş uçağı talebinin devam ettiği ve Almanya'dan olumlu görüş beklendiği de belirtildi.

Ayrıca, MSB'nin terörle mücadele operasyonlarına dair veriler paylaşıldı; son bir haftada 63 teröristin etkisiz hale getirildiği ve 1 Ocak 2023'ten bugüne kadar toplamda 2 bin 541 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.