Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklamaya göre, 21 yaşındaki kaleci Doğan Alemdar dün akşamki antrenman sırasında dizinde yaşadığı travma sonrası muayene ve tetkiklerden geçti. Yapılan kontroller sonucunda, Doğan'ın sol diz ön çapraz bağında kopma tespit edildi ve tedavisinin bir sonraki aşamasına geçmek üzere kamptan ayrılmasına karar verildi.

Yeni kaleci davet edildi

Doğan Alemdar'ın yaşadığı sakatlık sonrası, 2024 Avrupa Şampiyonası sürecindeki kaleci yeterliliğini sağlamak amacıyla Medipol Başakşehir FK kalecisi Muhammed Şengezer A Milli Takım kampına çağrıldı.

TFF'nin açıklaması

TFF tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

AFAD duyurdu: Balıkesir'de deprem! Tekirdağ, Bursa ve İstanbul'da da hissedildi AFAD duyurdu: Balıkesir'de deprem! Tekirdağ, Bursa ve İstanbul'da da hissedildi

"A Milli Takımımızın dün akşam gerçekleştirilen antrenmanı esnasında dizinde travma meydana gelen millî kalecimiz Doğan Alemdar'ın muayene ve tetkikleri tamamlandı. Yapılan kontroller neticesinde, Doğan'ın sol diz ön çapraz bağında kopma tespit edildi ve millî kalecimizin tedavisinin bir sonraki aşamasına geçmek üzere kamptan ayrılmasına karar verildi. 2024 Avrupa Şampiyonası sürecindeki kaleci yeterliliğini sağlamak adına, Medipol Başakşehir FK takımından Muhammed Şengezer, A Millî Takım kampına çağrıldı."