Milli Eğitim Bakanlığında Mahmut Özer’in görevden aldığı daire başkanları mahkemeyi kazanıyor…

Kamudanhaber- Özel Haber

Milli Eğitim Bakanlığında Mahmut Özer tarafından görevden alınan daire başkanları idari yargıya başvurarak göreve geri dönüyor.

Mahkemeyi kazanan daire başkanları sitemizi arayarak ; Mahkemeyi kazandıklarını ve göreve döndüklerini ancak Mahmut Özer tarafından görev verilmediğini, havuza daire başkanı olarak görevlendirildiklerini ve devletin zarara uğratıldığını iddia ettiler.

Mahkemeyi kazanan daire başkanlarına görev verilmediğini, bu kişilerin yerlerine atanan kişilerin görevden alınmadığını ve aynı kadroda iki daire başkanı olmasının hem hukuku çiğnemek hemde devleti zarara uğratmak olduğunu söylediler.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğünde daire başkanı olarak görev yapan Murat ADALI, Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğünde görev daire başkanı olarak görev yapan Şennur Çetin, Personel genel müdürlüğü daire başkanı Yakup Demir ve Temel Eğitim Genel müdürü daire başkanı Erdal Karakapıcı , mahkemeyi kazanarak göreve geri döndüler…

Haberimize bir  hikaye ile son verelim…

Umarız yöneticilerimiz bu hikayeden ders alır…

Berlin’de Hakimler Var!

Alman Kralı II. Frederick 1750 yılında Postdam’dan geçerken orada bir yeri çok beğenir ve adamlarına orada kendisine bir saray yapmaları emrini verir.
Kralın adamları gösterilen yere gidince orada bir değirmen olduğunu görürler. Saray yapılabilmesi için o değirmenin oradan kaldırılması gerekir. Bunun üzerine gidip değirmenin kapısını çalarlar. Karşılarına değirmenin sahibi yaşlı adam çıkar. Kralın adamları, kralın değirmeni satın alacağını söyleyip kaç para istediğini sorarlar yaşlı değirmenciden. Fakat değirmenci satmayı kesin bir dille reddeder. Değirmen için ederinin çok üstünde teklif yapılsa da nafiledir.

Adamları kralı yanına döner ve durumu anlatırlar. Kral, adamlarını geri çeviren değirmenciyle bir de kendisi konuşmak ister. Yaşlı değirmenci kralın huzuruna çağrılır. Sorarlar anlatır; “Değirmen bana atadan kaldı, ben de onu çocuklarıma bırakacağım”. Kendisi için değirmen satılık değildir. Fakat kral da kararlıdır; değirmencinin yüzüne kendisinin kral olduğunu istese değirmeni para vermeden alabileceğini söyler. Değirmenci buna karşılık o unutulmaz cevabı verir:
“Alamazsınız. Berlin’de hâkimler var!”
Bu ‘haddini bilmez’ söze karşı tüm gözler krala çevrilir, çok hiddetleneceği düşünülür. Fakat o bu sözden hoşnut olur. Zira mahkemeleri ıslah etmek için öteden beri çalışmaktadır ve çabalarının meyvelerini verdiğini görmek onu mutlu eder. Krala karşı bile olsa mahkemelerin adaletine güvenilmektedir. Bunun üzerine kral tarihe geçen şu sözünü söyler:

“Hiçbir güç, hiçbir siyaset, hiçbir iktidar kral bile olsa adaletten üstün değildir. Hiç kimse adaletin üstüne çıkamaz.”

Mahmut Özer Öğretmenlere Verdiği Sözleri Neden Tutmuyor? Mahmut Özer Öğretmenlere Verdiği Sözleri Neden Tutmuyor?

Kral II. Frederick bu değirmenin Prusya Krallığı ayakta kaldıkça korunmasını ister. Değirmenin yanına sarayını yaptırır. Uzun yıllar burada kalan kralın bir keresinde şöyle dediği söylenir:
“Adalet bana her sabah, sıcak bir ekmek kokusuyla gelirdi.”