Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İçişleri Bakanlığınca düzenlenen 108'inci Kaymakamlık Kursu eğitim programında kaymakam adaylarına hitap etti.

İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığının konferans salonunda üzenlenen programda kaymakam adaylarına hitap eden Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, akademik ve bürokratik alanlardaki tecrübelerini kaymakam adaylarına aktardı.

Bakan Yusuf Tekin, kaymakam adaylarına "Görev yapacağınız bölgelerde yaşayabileceğiniz problemlere karşı sakın karamsarlığa düşmeyin, yeise kapılmayın." diyerek görevlerini yerine getirirken karşılaşacakları zorluklar ile mücadele etmelerini söyledi.

Başıma bir şey gelirse sorumlusu Dilan ve Engin Polat'tır diyen şarkıcının mekanı kurşunlandı! Başıma bir şey gelirse sorumlusu Dilan ve Engin Polat'tır diyen şarkıcının mekanı kurşunlandı!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, kaymakam adaylarına iletişime açık ve alçakgönüllü olmalarını tavsiye ederek "Millete hizmet yolunda oturduğunuz koltuklardan güç alan değil, oturduğunuz makamlara itibar katan çalışmalarla hizmet ettiğiniz takdirde çok daha başarılı olacağınıza inanıyorum. Hayatta sizi üzecek, çalışmalarınızı sekteye uğratacak olaylara karşı yılgınlık göstermeden sorumluluklarınızı mutlaka yerine getirin. Allah, iyi niyetle milletine hizmet etmek isteyenlerin yolunu açıyor" dedi.

Gerçekleştirilen program soru-cevap ile devam ederken program sonunda Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin kaymakam adaylarına başarılar diledi.