Milli Eğitim Bakanlığı'nın vermi olduğu kararlar ışığında, Pençe-Kilit Harekat bölgesinde şehit düşen askerleri anmak için Türkiye'deki tüm okullarda bayrak törenin öncesinde 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

Altındağ Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi'nde yapılan bayrak törenine bulunarak öğrenci ve öğretmenlerle beraber şehitler için 1 dakikalık saygı duruşuna geçen Bakan Tekin, törenin ardından basın mensuplarına seslendi.

12 Ocak günü Türkiye'de emperyalist güçlerin taşeronu olan hain terör örgütü tarafından 9 askerimizin şehit düştüğünü, yaralıların olduğunu belirten Tekin, "Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizin bu ülke için fedakarlık yapmış, çaba sarf etmiş bütün atalarımızın, büyüklerimizin mekanları cennet olsun." şeklinde konuştu.

"Çocukların vatanlarına olan sevgisini ve saygısını gelecek kuşaklara taşımak en temel görevimiz" 

Milli Eğitim Bakanlığı olarak en temel amaçlardan birinin, ülkenin birliği, beraberliği, bu ülkede yaşayan çocukların vatanlarına, milletlerine olan sevgisini, saygısını gelecek kuşaklara aktarmak olduğunu belirten Tekin, şunları ekledi:

Bakan Koca'dan Yan Dal Uzmanı Hekimlerle İlgili Açıklama Bakan Koca'dan Yan Dal Uzmanı Hekimlerle İlgili Açıklama

"Bugün sabah Türkiye genelinde bütün okullarımızda çocuklarımızın bu duygularını taze tutacak, çocuklarımızın bu vatana sahip çıkma bilincini sağlayacak bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. Şehitlerimize Allah'tan rahmet; yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerine, güvenlik güçlerimize baş sağlığı diliyorum. Allah bizlere böyle felaketler, böyle acılar bir daha yaşatmasın.

Şu mesajı da hep beraber vermiş olduk; 'Bu ülke 7'den 70'e bütün gençleriyle, vatandaşlarla bir bütün olarak vatan toprağını savunacaktır, her türlü fedakarlığı da yapacaktır'. Bunu da herkes böylece bilsin." ifadelerine yer verdi.