Deprem bölgesinde hipotermi riski! Hipotermi nedir ve neden olur? Deprem bölgesinde hipotermi riski! Hipotermi nedir ve neden olur?

Kırşehir Neşet Ertaş köy ve yaşam merkezini ziyaret eden Bakan Özer burada yaptığı konuşmada;
“Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde şehir, bölge, köy ayrımı yapılmadan Türkiye'nin her noktasına eğitim yatırımı gitti. İlk kez Cumhuriyetin birinci yüz yılında okul öncesinden ortaöğretime kadar eğitimin tüm kademelerinde okullaşma oranı yüzde 95'in üzerine çıktı. 2000'li yıllara baktığınız zaman okul öncesi eğitimde yüzde 11'lik okullaşma oranı var. Yüzde 89'u yok. İlkokul ve ortaokulda problem yok ama lise çağı nüfusunun yarısının eğitim alamadığı Türkiye manzarası var." İfadelerini kullandı. 
 
Bakan Özer son yirmi yılda öğrencilerin burs,pansiyorn,kitap,yardımcı kaynak,yemek gibi sosyal imkanlarına erişimde büyük mesafe katedildiğini belirtti. 
2023 yılında okul öncesi eğitim kurumlarında ücretsiz yemek dağıtımıyla ilgili kapasiteyi 1,8 milyondan 5 milyona çıkarılacağı müjdesini de veren Bakan Mahmut Özer,pansiyonlu ve yatılı eğitim yapan tüm okulları bu kapsama dahil edeceklerini bildirdi.