Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada Cumhur İttifakı'nın kararlılığını vurguladı. Büyükataman, "MHP geçilmeyecek, Türkiye yenilmeyecektir. Cumhur İttifakı, büyük Türk milletinin istikbaline sonuna kadar sahip çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

"Normalleşme Tiyatrosu" Eleştirisi

Büyükataman, açıklamasında "normalleşme tiyatrosu" olarak nitelendirdiği sürecin, CHP öncülüğünde ve MHP'ye karşı görünürde, arka planda ise Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti devletine yönelik kurnazca yürütülen bir operasyon olduğunu savundu. Bu operasyonun artık açığa çıktığını belirten Büyükataman, Türkiye'ye saldırmak isteyenlerin her zaman milliyetçi-ülkücü hareketi hedef aldığını ifade etti.

Kuvayımilliye Ruhunun Yansıması

Genel Sekreter Büyükataman, milliyetçi-ülkücü hareketin, Kuvayımilliye ruhunun çağımızdaki en net yansıması olduğunu belirtti. 100 yıl önce vatanı işgal etmek isteyenlerin, iftira, yalan ve dolanla milliyetçi harekete saldırdığını kaydeden Büyükataman, bu sinsi saldırıların vatan toprağına, devlete ve Türk milletinin geleceğine yönelik olduğunu vurguladı.

YÖK'ten KKTC Vatandaşı Öğrencilere Müjde! YÖK'ten KKTC Vatandaşı Öğrencilere Müjde!

Cumhur İttifakı'nın Kararlılığı

Büyükataman, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu sinsi operasyonun sahipleri şunu iyi bilsinler, MHP geçilmeyecek, Türkiye yenilmeyecektir. Cumhur İttifakı, büyük Türk milletinin istikbaline sonuna kadar sahip çıkacaktır."