Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart'taki yerel seçimlere katılacak adayların listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sunduğunu duyurdu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, aday listelerinin teslim edildiğini belirtti.

CHP Milletvekili Mehmet Tahtasız: Öğretmenler atama gibi atama bekliyor! CHP Milletvekili Mehmet Tahtasız: Öğretmenler atama gibi atama bekliyor!

Feti Yıldız, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne yönelik aday başvuruları için YSK tarafından ilan edilen sürenin son gününü beklemediklerini ifade etti. Adaylık sürecini tamamlamak için gerekli adımların zamanında atıldığını vurguladı.

Yıldız, ilçe başkanlıklarının, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini ayrı ayrı düzenleyerek, ilçe seçim kurullarına; büyükşehirlerde ise il başkanlarının büyükşehir belediye başkanı adayı listelerini il seçim kurullarına teslim ettiklerini belirtti. MHP'nin yerel seçimler için hazırlıklarını tamamladığı ve adaylarını belirlediği bildirildi.