Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Meral Akşener, Özgür Özel ve Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'le gerçekleştirdiği görüşme sonrası MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yaptığı açıklama, "AK Parti-CHP isteniyorsa, biz engel olmayız" sözleri büyük yankı uyandırdı.

EKSEN DEĞİŞİKLİĞİ ENDİŞESİ

'Normalleşme adımlarının' Bahçeli'de "Türkiye'de bir eksen değişikliğini ortaya çıkarabileceği endişesi" meydana getireceği değerlendirilirken, Bahçeli'nin tepkisinin bu endişeden kaynaklı olduğu öne sürüldü.

Netanyahu Resmen 'Terörist' İlan Edildi: Pakistan'dan Tarihi Karar Netanyahu Resmen 'Terörist' İlan Edildi: Pakistan'dan Tarihi Karar

'HANGİ ŞARTLARDA BİR ARAYA GELDİĞİMİZİ UNUTMAYIZ'

Bu olayın ardından, AK Parti kaynakları, şu açıklamalara yer verdi: "Bu açıklama Cumhurbaşkanı ile görüşülerek yapılmış bir açıklamadır. Cumhur İttifakı sıradan bir işbirliği değildir. Hangi şartlarda bir araya geldiğimizi unutmayız. Hem biz, hem Sayın Cumhurbaşkanı; Sayın Bahçeli ve MHP'yi çok önemsiyoruz. Her toplantıda da, Cumhurbaşkanı bize 'Aman ha, Cumhur İttifakı'na zarar verecek bir söz davranış içerisinde olmayın' diye uyarıyor. Son görüşmelerinde de, Sayın Bahçeli ile çok iyi görüşme yaptıklarını ve aralarında herhangi bir problem olmadığını özellikle söyledi." dedi.

"BU KONUDA İRADEMİZ NETTİR"

AK Parti Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu,  "Cumhur İttifakı kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Bu konuda irademiz nettir" ifadesini kullandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir de Cumhur İttifakı'nın 15 Temmuz ruhuyla kurulduğunun altınız çizerek "Bugüne kadarki ittifak girişimlerini günü kurtarmak üzerine inşa edenlerin, bu ilkeli bir araya gelişi idrak etmesini beklemiyoruz" şeklinde konuştu.

MHP LİDERİ BAHÇELİ İLE BİR ARAYA GELECEK

Bu durumun dışında, Cumhurbaşkanı'nın İspanya'ya gidişinde uçakta yer alan bazı kurmayları ile görüşme gerçekleştirdiğini ve yurtdışı seyahatinden döndükten sonra Bahçeli ile bir araya geleceği belirtildi.