MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde yaptığı açıklamada DEM'in ve CHP'nin yönetimindeki belediyelerin kötü durumuna tahammül edilemeyeceğini belirtti. Bahçeli, "DEM'lenmiş CHP'nin perdesi 31 Mart'ta kapanmalıdır" dedi. Açıklamasında, Türkiye'nin milli varlığı ve istikbali için seçimlerin hayati öneme sahip olduğunu vurguladı ve Türk milletinin sandığa kutlu iradesini yansıtacağını ifade etti.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan noktalar şunlardır:

Amca-yeğene kahvede infaz Amca-yeğene kahvede infaz

Yeni yüzyılın ilk seçimi olan 31 Mart 2024'ün, Türkiye için stratejik değer taşıdığını belirtti ve demokratik ahlakla bu sürecin aşılması gerektiğini vurguladı.


"DEM'lenmiş CHP'nin perdesi 31 Mart'ta kapanmalıdır" diyerek, CHP'nin yönetimindeki belediyelerin kötü hallerine daha fazla tahammül edilemeyeceğini belirtti.


Güçlü yasama, kararlı yürütme ve uyumlu belediye hedefinin gerçekleşmesi için az bir zaman kaldığını dile getirdi.


Terör saldırılarını lanetleyerek, terörün her türünün etkisiz hale getirilmesi gerektiğini vurguladı.


Rusya'daki terör saldırısını kınayarak, bölgesel ve küresel krizlere dikkat çekti.
Türkiye'nin güvenliği için terör ve bölücülükle mücadelenin önemini vurguladı.
Türkiye'nin gücünün artması için tüm vatandaşların birlikte çalışması gerektiğini ifade etti.


31 Mart seçimlerinin sadece belediye başkanlarının belirlenmesiyle sınırlı olmadığını, aynı zamanda Türkiye'nin karşı karşıya olduğu muhasım hesapların bozulacağını belirtti.
Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin ilerlemesi için kararlılıkla çalıştığını ve Türk milletinin desteğinin önemini vurguladı.