Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı son hava tahmin rporuna göre, yurdun büyük bir bölümünde parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Yozgat ve Kayseri çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı belirtiliyor. Yağışların; Hatay, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Şırnak ve Siirt çevreleri ile Erzurum’un güney, Hakkâri'nin batı ilçelerinde yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Sıcaklık seviyelerinin yarın batı ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 1-3 derece, doğu kesimlerinde 2-4 derece düşeceği öngörülüyor.

Bakan Tekin Darıca'da Öğretmene Yapılan Saldırıyı Kınadı Bakan Tekin Darıca'da Öğretmene Yapılan Saldırıyı Kınadı

Özellikle kuzeyli taraflardan, yurdun güney kesimlerinde güney ve batılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağışlı olan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olacağı değerlendiriliyor.

Söz konusu yağışların; Hatay, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Şırnak ve Siirt çevreleri ile Erzurum’un güney, Hakkâri'nin batı ilçelerinde yerel kuvvetli olacağı söylendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşlara uyarı yapıldı.