Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son incelemeler ışığında; Ülkemizin kuzey civarlarında parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu,(Malatya, Elazığ, Tunceli, Iğdır haric), Güneydoğu Anadolu (Adıyaman hariç) ile Sakarya, Bilecik, Antalya ve Hatay civarlarının yağışlı havaın etkisi altına gireceği düşünülüyor.


Yağışların kıyı kesimler yağmur ve sağanak, İç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı değerlendiriliyor. İç ve doğu bölgelerde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olaylarının yaşanacağı öngörülüyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi söz konusu olduğundan vatandaşlar uyarıldı.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul için sağanak uyarısı yaptı. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Orhan Şen: "Türkiye yağışsız bir gün geçirecek. Sıcaklıklar 2-3 derece yükseliyor. İç kesimlerde buzlanma ve gece don olayı meydana gelir. Zirai dona dikkat. Cuma akşamı İstanbul'a yağmur geliyor. Kıbrıs Alçak basıncının bölgede yarattığı tahribat bugün ortaya çıkar." ifadelerine yer verdi.MARMARA 
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Sakarya ve Bilecik çevrelerinin hafif karla karışık yağmur yağacağı değerlendiriliyor. Sabah ve gece saatlerinde bazı yerlerde pus ve sis olaylarının olacağı tahmin ediliyor.


EGE 
Parçalı, yer yer çok bulutlu hava olacağı düşünülüyor. İç alanarda sabah ve gece saatlerinde pus ve sis olayları ile birlikte buzlanma ve don olayları yaşanabilir.


AKDENİZ 
Parçalı ve az bulutlu, Antalya ve Hatay çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis olayları yaşanabilir.

İÇ ANADOLU 
Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği değerlendiriliyor.

BATI KARADENİZ 
Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 
Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Tokat ve Doğu Karadeniz çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerin karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması bekleniyor. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in dağlık ve kar örtüsü ile kaplı dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Yedikleri Yemekten Sonra Rahatsızlanan Öğrenciler Hastaneye Kaldırıldı Yedikleri Yemekten Sonra Rahatsızlanan Öğrenciler Hastaneye Kaldırıldı

DOĞU ANADOLU 
Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren bölgenin doğusu ve Erzincan çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde pus ve yer yer sis ile beraber buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin doğusunun dağlık ve kar örtüsü ile kaplı dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU 
Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren bölge geneli (Adıyaman haric) yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde pus ve yer yer sis ile beraber buzlanma ve don olayı bekleniyor.