Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, yarın yurt genelinde sağanak yağış görülecek. Özellikle Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi'nin batısında yağışlar kuvvetlenecek. Ancak cuma günü yağışlar büyük ölçüde etkisini kaybedecek. Cumartesi günü ise yeni bir yağışlı hava dalgası bekleniyor.

haritatahmingun4-26

Bu yeni yağışlı havanın etkisiyle pazar günü hava sıcaklıklarında 10 dereceye kadar bir düşüş yaşanması öngörülüyor. Cumartesi günü özellikle batı ve iç kesimlerde sağanak yağışlar etkili olacak. İstanbul'da cumartesi günü 19 derece civarında seyreden sıcaklıklar, pazar günü 9 dereceye kadar düşecek. İç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur görülebilecek.

Hastanelere mülakatsız dev personel alımı: Güvenlik, temizlik, tekniker, büro görevlisi Hastanelere mülakatsız dev personel alımı: Güvenlik, temizlik, tekniker, büro görevlisi

Pazartesi günü yağışların etkisini kaybetmesiyle birlikte hava sıcaklıklarının tekrar birkaç derece yükseleceği tahmin ediliyor. Özetle, önümüzdeki hafta sonu Türkiye genelinde soğuk ve yağışlı bir hava bekleniyor.