Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde birçok ilde kuvvetli yağış bekleniyor. İç Ege, Göller Yöresi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Bingöl, Muş ve Bitlis ile Konya'nın kuzey çevrelerinde yerel kuvvetli yağışlar etkili olacak.

Ülke genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sakarya çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Ayrıca, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı görülecek.

Hava Sıcaklığı: Önemli bir değişiklik olmayacak ve sıcaklıklar mevsim normalleri civarında seyredecek.

Rüzgar: Genellikle kuzeyli, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısında ise kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetli (40-60 km/saat) esecek.

Kuvvetli Yağış Uyarısı: İç Ege, Göller Yöresi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Bingöl, Muş, Bitlis ve Konya'nın kuzey çevrelerinde yerel kuvvetli yağışlar bekleniyor. Bu bölgelerde ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Bakan Yerlikaya açıkladı: 4 terörist etkisiz hale getirildi Bakan Yerlikaya açıkladı: 4 terörist etkisiz hale getirildi

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Marmara'nın güneybatısında kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Bu nedenle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.