Yola çıkacaklar dikkat, akaryakıta rekor 'vergi zammı' geliyor Yola çıkacaklar dikkat, akaryakıta rekor 'vergi zammı' geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapmış olduğu son analizlere göre, ülkemizin büyük bir bölümünün parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Batı Karadeniz’in iç noktaları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Bursa, Bilecik, Sakarya ve Ankara civarları ile Orta Akdeniz'in Toroslar kesiminin yerel kuvvetli olacak şekilde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkisi altına gireceği raporlandı.

Söz konusu yağışların, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Osmaniye, Bayburt, Elazığ, Bingöl ve Tunceli civarları ile Adana'nın kuzey, Kahramanmaraş'ın batı noktalarında kuvvetli olması bekleniyor.

Sıcaklık 2-4 derece düşecek

Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda toz taşınımı olacağı da belirtildi.

Sıcaklık seviyelerinin iç noktalarda mevsim normallerinin 2 ila 4 derece düşeceği, diğer yerlerde genellikle mevsim normallerine kıyasla normal olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise özellikle kuzey, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney taraflarından hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği belirtildi.