CHP Milletvekili Mehmet Tahtasız: Öğretmenler atama gibi atama bekliyor! CHP Milletvekili Mehmet Tahtasız: Öğretmenler atama gibi atama bekliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmesine göre, ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Kuzey, iç ve batı kesimlerin parçalı bulutlu, diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık bir hava ile geçeceği tahmin ediliyor. Marmara ve Ege bölgelerinde hafif toz taşınımı beklenirken, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmaktadır.

Hava Sıcaklığı: Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği öngörülüyor.

Rüzgar: Rüzgarın genellikle güneyli, iç ve doğu kesimlerde ise kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi beklenmektedir.

Uyarılar:

  • Toz Taşınımı: Marmara ve Ege bölgelerinde hafif toz taşınımı beklenmektedir. Bu nedenle, yaşanabilecek olumsuz koşullara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • Çığ Tehlikesi: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmaktadır. Bu bölgelerde yaşayanlar dikkatli ve tedbirli olmalıdır.