Ülkemizin büyük bir bölümünde genelinde sıcaklık seviyeleri bölgelere göre farklı verileri işaret edecek.

Hava Tahmin Uzmanı Murat Acar, Ramazan Bayramı süresince sıcaklığın yurdun batı ve güney kesimlerinde mevsim normallerine göre fazla olacağını belirtti.

"Bayram boyunca ülkemizin batı kesimlerinde güzel bir hava var. Batı kesimlerde yağış beklemiyoruz. Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde. Ege, Marmara, İç Anadolu'da mevsim normallerinin 5 ila 6 derece üzerinde seyredecek." dedi.

Güney ve Doğu'da ara ara yağışların olacağı tahmin ediliyor.

Bayramın ilk gününde yurdun güneydoğusu ile Akdeniz'in doğusunda yağış olacağı değerlendirildi. Yağışlar yer yer şiddetini artıracak.

Acar yağış olacak kentlerle ilgili şu bilgilere yer verdi:

"Doğu kesimlerde bayram boyunca yerel sağanak, gök gürültülü sağanak şeklinde yağışlar göreceğiz. Ancak sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Van, Hakkari ve çevre illerine bizim uyarımız var yağışların öğlen saatlerine kadar yerel kuvvetli olma ihtimali var."

Okul Öncesi Öğretmenleri Dikkat! Yeni Müfredat Kapsamında Zorunlu Rapor Hazırlığı Okul Öncesi Öğretmenleri Dikkat! Yeni Müfredat Kapsamında Zorunlu Rapor Hazırlığı

3 Büyükşehirde Hava Nasıl Olacak?

Ankara, İstanbul ve İzmir'de bayram süresince güneşli hava kendini gösterecek. Yine 3 büyükşehirde yağış beklenmiyor..

Bayramın ilk günü İstanbul ve Ankara'da en fazla sıcaklığın 21, İzmir'de ise 24 derece seviyelerine yükseleceği değerlendirildi.