Kamudanhaber- Özel Haber

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli olarak isimlendirilen yeni müfredat kapsamında öğretmenlere seminer görevleri verileceğini ve bu görevler için ödenecek ek ders ücretlerini belirledi.

Ek Ders Ücretleri ve Ödeme Detayları

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak görev yapan öğretmenlere mesleki çalışma dönemlerinde ek ders ücreti ödenmektedir. Bu ödemeler, günlük üç ders saati üzerinden hesaplanacaktır.

  • Mesleki Çalışma Dönemi: 24 - 28 Haziran tarihleri arasında yapılacak.
  • Ödenecek Ek Ders Saati: Her gün için 3 saat.

Özel eğitim öğretmenlerine ise bu ödemeler %25 artırımlı olarak yapılacaktır.

Ödeme Tarihleri

Ödemeler, temmuz ayının ilk haftasında öğretmenlerin hesaplarına yatırılacaktır. Temmuz ayında yapılacak olan ek ders zammı, bu seminer ücretlerine yansıtılmayacaktır. Öğretmenler, belirlenen tarihlerdeki mesleki çalışmalar için alacakları ek ders ücretlerini temmuz ayında hesaplarında bulacaklardır.

Özgür Özel'den bayram namazı sonrası dikkat çeken açıklamalar: Asgari ücrete zam yapmayan... Özgür Özel'den bayram namazı sonrası dikkat çeken açıklamalar: Asgari ücrete zam yapmayan...

Bu düzenlemeler, öğretmenlerin yeni müfredat hakkında bilgi sahibi olmalarını ve mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan çalışmaları teşvik etmek için yapılmaktadır. Temmuz ayında yatırılacak olan ek ders ücretleri, öğretmenlerin maddi olarak desteklenmesini sağlayacaktır.