Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: "Borsadan Vergi Alma Planı Ertelendi" Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: "Borsadan Vergi Alma Planı Ertelendi"

Mersin'in Tarsus ilçesinde suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı. İlçede tefecilik, kasten yaralama, yağma, tehdit, kişisel verilerin ele geçirilmesi ve bankalardan usulsüz kredi çekme gibi suçlara karıştıkları belirlenen örgüt üyelerine yönelik geniş çaplı bir operasyon düzenlendi.

Güvenlik güçlerinin yaptığı adres aramalarında, ruhsatsız silah ve mühimmatlar, suç örgütü üyelerinin haberleşmede kullandığı çok sayıda dijital materyal ve doküman ele geçirildi. Operasyon sırasında ele geçirilen bu materyaller, suç örgütünün faaliyetlerine dair önemli deliller sundu.

Gözaltına alınan 10 zanlı, emniyetteki işlemleri sürerken, soruşturmanın derinleştirilerek devam ettiği belirtildi. Yetkililer, suç örgütünün bağlantılarının ve faaliyetlerinin tüm boyutlarıyla ortaya çıkarılabilmesi için çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.