Mersin’in Toroslar ilçesinde mide bulandıran bir olay kayda alındı. Suriye uyruklu olduğu öğrenilen bir şahıs, tavuğa tecavüz etti. Sosyal medyada hızla yayılan görüntüler sonrası vatandaşlar, şahsın sınır dışı edilmesini talep etti.

Toroslar ilçesinde gerçekleşen olay, bir cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine mahalle sakinleri durumu polise bildirdi. Mersin Emniyet Müdürlüğü ekipleri, gelen şikayetler üzerine harekete geçerek şüpheliyi gözaltına aldı.

İmece Gazetesi’nin haberine göre, emniyette ifadesi alınan M.S. isimli şahıs, bir anlık hislerinin kurbanı olduğunu iddia etti. Mersin Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edilen M.S., "Hayvana kötü muamele ve cinsel istismar" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Görüntülerin yayılması üzerine sosyal medyada büyük tepki oluştu. Kullanıcılar, şahsın en ağır şekilde cezalandırılmasını ve sınır dışı edilmesini talep etti.

Mehmet Şimşek: Enflasyonda Tek Hane İçin Yeni Tarih Verdi Mehmet Şimşek: Enflasyonda Tek Hane İçin Yeni Tarih Verdi

Olayla ilgili ünlü sanatçı Haluk Levent de sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Levent, "Mersin’de tavuğa tecavüz videosunu izledim az önce. Buraya videoyu koyamıyorum. Ama yerini bilen var ise bizlerle irtibata geçsin lütfen. Büyük ihtimal ile ölür ama hızlı davranırsak Kemalpaşa’daki çiftlikte ameliyata alabiliriz" ifadelerini kullandı.