Hükümetin toplu sözleşme görüşmeleri çerçevesinde sunduğu zam teklifi sonrasında, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın önemli açıklamalarda bulundu. Ali Yalçın, teklifin kendileri için uygun olmadığını belirterek, teklifin revize edilmesi gerektiğini ifade etti.

Borsa yatırımcıları uyarıldı: 5 hisseye açığa satış ve kredili işlem yasağı! Borsa yatırımcıları uyarıldı: 5 hisseye açığa satış ve kredili işlem yasağı!

Yaklaşık 4 milyon memur ve 2,5 milyon memur emeklisini etkileyen toplu sözleşme görüşmelerinde Hükümetin sunduğu zam teklifi, kamuoyunda merakla beklenen bir konuydu. İşte bu teklifin belli olmasının ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da bir açıklama yaptı.

Ali Yalçın, yaptığı açıklamada, gelen teklifin kendileri için uygun olmadığını belirtti. Özellikle kiraların yükselmesi nedeniyle kamu görevlilerinin zorlandığını ifade eden Yalçın, masada bu konuda bir teklifin gelmesini beklediklerini dile getirdi. Ayrıca, bayram ikramiyesi ve diğer sosyal haklara ilişkin de henüz somut adımların atılmadığını vurguladı.