Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Londra'daki yatırımcı toplantılarında önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar:

Yatırım bankaları JP Morgan, Deutsche Bank ve Dome Group tarafından düzenlenen toplantılarda Mehmet Şimşek, yüzlerce yatırımcıyla bir araya geldi.

 Şimşek, Chatham House toplantısında enflasyon konusunda önemli değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin sürekli ve güçlü bir şekilde enflasyonla mücadele ettiğini belirterek, gelecek yıl enflasyonun orta 10'lu rakamlarda seyredeceğini, sonrasında ise tek haneli rakamlara düşmesinin muhtemel olduğunu söyledi.

Meteoroloji’den 6 Kente Kuvvetli Yağış Uyarısı: Su Baskını ve Ulaşımda Aksamalar Yaşanabilir Meteoroloji’den 6 Kente Kuvvetli Yağış Uyarısı: Su Baskını ve Ulaşımda Aksamalar Yaşanabilir

Şimşek, küreselleşmeye olan bağlılığın korunması gerektiğini vurguladı. Eğer korumacı eğilimler güçlenirse, Türkiye'nin küreselleşmeden uzaklaşabileceği uyarısında bulundu. Ayrıca Türkiye'nin AB ile olan ilişkilerinin önemine değinerek, AB'den ayrışmanın mümkün olmadığını ifade etti.