Yeni haftada dikkat çeken ekonomik raporlar paylaşılacak. Piyasalar ve yatırımcılar, Merkez Bankası'nın açıklayacağı verilere odaklandı.

Merkez Bankası Önemli Verileri Paylaşacak

TBMM'de Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. Yılı'na ilişkin tezkere kabul edildi TBMM'de Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. Yılı'na ilişkin tezkere kabul edildi

Merkez Bankası, pazartesi günü haziran ayı imalat sanayi kapasite oranı ile reel kesim güven endeksini verilerini ilan edecek.

Para Politikası Kurulu, haziran ayı faiz kararını paylaşacak. Kurul, mayısta politika faizi oranını yüzde 50'de sabit bırakmıştı.

Kurulun karar yazısında bulunan açıklamalar da ciddi önem arz ediyor.

Birçok Alanda Veriler Belli Olacak

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından da ekonomik anlamda önemli veriler açıklanacak. Pazartesi günü haziran ayı hizmet, perakende, ticaret ve inşaat güven endeksleri ilan edecek.

Çarşamba günü ise mayıs ayı motorlu kara taşıtları raporları kesinleşmiş olacak.

Haziran ayına yönelik ekonomik güven endeksi verisi de perşembe günü duyurulacak. Mayıs ayı dış ticaret verileri ise cuma günü paylaşılacak.

Mayıs ayında oluşturulan veya kapanan şirketlere yönelik raporlara da paylaşılacaklar arasında. 2023 yılına dair çalışma hayatı istatistikleri de cuma günü duyurulacak.