Milli Eğitim Bakanlığı, özür grubu atamalarıyla ilgili olarak öğretmenlere yönelik önemli bir duyuru yayınladı. Geçtiğimiz gün sonuçlanan özür grubu atamalarının ardından Bakanlık, atama sonuçları ve süreçle ilgili bilgileri paylaştı.

Bakanlık tarafından yapılan resmi açıklamada belirtilen hususlar şu şekilde:

"Bakanlığımız kadrolarında görev yapan öğretmenlerin 2024 yarıyıl tatili mazerete bağlı yer değiştirme işlemleri 18 Ocak 2024 tarihinde sonuçlandırılmış olup, mazeretleri doğrultusunda ataması gerçekleşen öğretmenlerin atama kararnameleri MEBBİS üzerinden gönderilmiştir.

Mazerete bağlı olarak ataması gerçekleşen öğretmenlerin atama iptali talepleri, 2024 yarıyıl tatili öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme duyurusunda belirtilen istisnalar dışında dikkate alınmayacaktır.

Sonar Başkanı: İstanbul'da anketler 42'ye 42 Sonar Başkanı: İstanbul'da anketler 42'ye 42

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin aksamaması için mazerete bağlı olarak ataması gerçekleşen öğretmenlerin, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının II. Döneminde yeni görev yerlerinde hazır bulunmaları büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle atama kararnamelerinin 19 Ocak 2024 tarihinden itibaren ilgililere ivedilikle tebliğ edilerek ayrılışlarının sağlanması hususunda gerekli tedbirlerin alınmasını rica ederiz."