Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, bilim ve sanat merkezlerinde eğitim alacak öğrencileri belirlemek için gerçekleştirilen ön değerlendirme uygulamasına mazeretleri nedeniyle katılamayan adayların durumlarının tekrar değerlendirileceğini duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, bu durumdaki öğrencilerin il milli eğitim müdürlükleri tarafından ilgili sınav komisyonlarına bildirilmesi gerektiği belirtildi.

Bilim ve sanat merkezleri öğrenci tanılama ve yerleştirme süreci, belirli kılavuzlar doğrultusunda yürütülüyor. Ancak mazeretleri nedeniyle ön değerlendirme uygulamasına katılamayan öğrencilerin durumları, il tanılama sınav komisyonları tarafından tekrar değerlendirilecek ve öğrenci randevuları oluşturulacaktır.

Öğrencilerin durumlarının değerlendirilmesi sürecinde belgeye dayalı mazeretlerinin dikkate alınacağı vurgulanırken, bu değerlendirmenin 2023-2024 Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu ile belirlenen takvim doğrultusunda yapılacağı ifade edildi.

İşte o resmi yazı...

Çikolata fiyatları el yakacak... Kakaonun tonu 10 bin doları aştı Çikolata fiyatları el yakacak... Kakaonun tonu 10 bin doları aştı