Yönetici Atamada Süre Uzatımıyla İlgili MEB'den İl MEM'lere Flaş Talimat

MEB, Yönetici Atamada süre uzatımıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada süre uzatımının herkes için değil, tercih yapamayan veya tercihlerini yanlış yapanlar için olduğu belirtildi.

MEB 04.05.2019, 23:59 05.05.2019, 00:11
Yönetici Atamada Süre Uzatımıyla İlgili MEB'den İl MEM'lere Flaş Talimat

Bilindiği gibi yönetici atama takvimi doğrultusunda işlemler sürmekte olup 4 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar tercih yapma süreci devam etti. Ancak MEB, tercih yapamayan veya tercihlerini yanlış yapanlar için  tercih yapma süresini 07/05/2019 tarihine kadar uzatmıştı. MEB yetkilileri, iyi niyeti suistimal edenlerin olduğuna ilişkin aldıkları duyumlar neticesinde yeni bir açıklama yaptı ve sadece başvuru yapamayanlara ya da yanlış tercih yapanlara başvuru hakkı verilmesini belirtti. 

İşte MEB'den İl Milli Eğitim Müdürlüklerine e-mail olarak atılan talimat: 

Yorumlar (22)
İLGİNÇ 1 yıl önce
Şimdi ilginç olan şey. Arkadaş tercih yapamamış veya yanlış tercih yapmış. Ve süre bunlar için uzatılmış. Yahu bu şahıslar yönetici olsa ne olur olmasa ne olur. Ve kaldı ki bir tercih işlemini düzgün yapamayan bir idareci düşünün. Velhasılı Vizyon 2023 gayet başarılı ilerliyor.
YAVUZ YAVUZ 1 yıl önce
TERCİH YAPAMAYAN, TERCİHİ YETİŞTİREMEYEN GİBİ HIRSIZLIK OYUNLARINI KULLANARAK AVANTAJ SAĞLAMAYA ÇALIŞANLARI MASUM GÖRMEK HELE HELE MİLLİ EĞİTİM GİBİ TORPİLİN ,İLTİMASIN DÖNDĞÜ KURUMLARDA ,BU YETİŞİTİREMEYENLER İÇİN SÜRE UZATTIK DEMELERİ ÇOK SAFLIK OLUR.ŞAİBENİN KRALI BUDUR....
Bahadır 1 yıl önce
Demek ki yine her zamanki gibi bir sürü üçkağıt dönüyor.. Şaşırdık mı.. Tabi ki hayır
Mert 1 yıl önce
Atı alan Üsküdarlı geçti.Ebs isi halletti ilçe memler sayesinde.bir başvuruyu beceremiyenlerin okul yöneticiliğine ne işleri var,niye uzatıp işi sulandiroyorsunuz.
Mehmet 1 yıl önce
Sayın yetkililer neden şaibeye yol açan böyle bir uygulamaya sebep oluyorsunuz. Her okul müdürü zamanında tercihini yapmıştır. Kaldı ki yapılan değişikliği nasıl tespit edeceksiniz.
Alim 1 yıl önce
Lafa bak tercihini yanlış yapanlarmiş geçin bu ayakları adamlarının gidemeyeceği belli olanlara deyip değiştirecekler. Eğer yürekleri yiyorsa il il kaç kişi 6-7 mayısta ilk tercihi, kaç kişi yanlış tercih yapmış bir yayınlasınlar görelim. Tahmin ettiklerini var inşAllah böyle bir daha haber yaparsanız isim dahi yazarım. Hatirlilarin eşleri var onlar muhakkak yerlestirilecektir
Amaç EBS lilere bir avantaj daha! 1 yıl önce
Bu arka bahçe olmak değilde ne? Bir miktar EBS ye üye olmayan idareci adayını refüze etmek için yeni bir oyun ,tercih yapan EBS dışı unsurların puanları öğrenilip ,ona göre yeni düzenleme böylece EBS dışı idareci kalmayacak!
Haha 1 yıl önce
Tercihini hanlış yapan diye bişey yyaznıyor?onuda kamudanhaber ekledi heralde.bu sitenin böyle öarpıtna ekleme yapması itibarını düşürüyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 10 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49