Sınıf geçme nasıl olacak? Notlar Nasıl Verilecek?

Sınıf geçme nasıl olacak? Birinci dönemin notları yeterli olacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitimde sınıf geçmenin nasıl olacağını ve telafi eğitimlerinin hangi ayda yapılacağını açıkladı.

MEB 25.04.2020, 16:41
Sınıf geçme nasıl olacak? Notlar Nasıl Verilecek?

Uzaktan Eğitim Süreci devam ederken velilerin ve öğrencielrin en çok merak ettiği sorulardan biri de sınıf geçme nasıl olacak? birinc dönem notları ile mi sınıf geçmeye karar verilecek?

Herkesin en çok merak etiği bu sorulara Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk cevap verdi. 

Sınıf geçme nasıl olacak? Birinci dönemin notları yeterli olacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı bir televizyon programında uzaktan eğitimde sınıf geçmenin nasıl olacağına ilişkin bir soruya yanıt verdi.

Selçuk, sınıf geçme üzerine bir soruya şu yanıtı verdi:

SINIF GEÇME NASIL OLACAK? BİRİNCİ DÖNEMİN NOTLARI YETERLİ OLACAK MI?


"Diyelim ki ikinci dönem ders olmadı, dolayısıyla sınıf geçmeyle ilgili herhangi bir şey ikinci dönemden tabii ki söz konusu olmayacak. Telafi eğitimi hızlandırılmış ve biraz kısaltılmış biçimde yapılır. O süreçte sınıf geçmeye ilişkin bir işlem çok doğru olmayabilir. Bununla ilgili mevzuat altyapımızı da çalışıyoruz. Bu konu, bizim için net bir konu. Yani birinci dönemin konuları ve notları var, bunun üzerinden bir değerlendirme yapacağız."

Ayrıca Selçuk, telafi eğitimlerinin temmuz ve ağustos aylarında olmayacağını söyledi. Selçuk, "Mayıs ve haziran üzerinde, eylül ve ekim üzerinde yoğun bir planlamamız, çalışmamız var" dedi.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49