MEB’den öğretmen ve yöneticilere hediye yasağı uyarısı

MEB, okul ve kurumlara gönderdiği yazıda yönetici ve öğretmenleri hediye almaması konusunda uyardı.

MEB 05.12.2019, 21:19 05.12.2019, 21:33
MEB’den öğretmen ve yöneticilere hediye yasağı uyarısı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa SAFRAN imzasıyla okul ve kurumlara gönderilen yazıda, yönetici ve öğretmenler hediye almamaları konusunda uyarıldı.

İŞTE O RESMİ YAZI:

Yorumlar (23)
Köyceğizli 9 ay önce
Siz asıl merkezdeki bürokratları uyarın. Hediye yağmuru altında kaldılar. Hediyesi gelenleri adam yerine koymuyorlar.
Ali Hoca 9 ay önce
Tövbe estağfirullah gece gece .
Turan 9 ay önce
Bu tür hatırlatmalarin ayda bir yerine günde üç kez yemeklerden önce yapılmasında yarar var. Zira öğretmen dediğiniz memur kesimi yatıp kalkıp hediye alıyor.
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın 9 ay önce
İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir sınıf öğretmenlerinin il içi ve il dışı yer değiştirme sorunu çözülmelidir bunun için sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı verilmelidir sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır öğretmenlere lojman tahsis edilmelidir elektrik su doğalgaz İnternet gıda ücreti bedava olmalıdır 10 yıllık öğretmenlere üniversitede hoca olma imkanı tanınmalıdır öğretmenlere vergi muafiyeti gelsin Eğitim sistemi tamamen değiştirilmelidir Kurumlararası geçiş serbest bırakılmalıdır özel okullara kadrolu atamalar olsun böylelikle öğretmenlerin yer değiştirme sorunu çözülmelidir özel kurumlar kamulaştırılmalıdır Bütün bakanlıklarda öğretmen kadroları açılmasını bekliyoruz Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her öğretmenin rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Öğretmen kadroları boş kaldı bunun için il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı kariyer meslekler açılmalıdır Zorunlu hizmet affı gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir
Rüzgar 9 ay önce
Öğretmenler ile normal memurları kıyaslamayın tuhaf yorum yapanlar.Öğretmenler evraklarla değil çocuklarla ilgilenir.Memurluğun çok başka bir yeridir öğretmenlik.Kutsaldır.Ne zaman öğretmenleri verdikleri emeğin karşılığında aldıkları maaşıyla,ücrrtiyle ölçmeye başladı toplum.Ne hale getirdiniz kutsal mesleği.Yazık!
Bilirkişi 9 ay önce
Günümüzde ebeveyn evladına hediye alamazken, kamu görevlisinin her ne ad altında olursa olsun, hediye kabul etmesi zaafiyetten başka bir şey değildir. Görevde olmazsan seni kimse hatırlamazken bu kapıyı neden açık bırakıyor sunuz.? Aldanmayın. Kamuya (82 milyon nüfus) ihanet etmeyin. Vazgeçilmez İşinizi daha nitelikli yapacak etik değerleri yaşayan genç yetenekler var. Müsterih olun ki böyle. Edep ve terbiye en büyük miras ve hediyedir.
Hoca 9 ay önce
Kızılay’a yardım et.
Vatandaş 9 ay önce
Komik zarrabdan aldıkları milyonluk saatlerin vs.yanında öğretmen e hediye konusunda uyarılması traji komik.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49