banner1990

banner1989

MEB DYK Kurslarını durdurdu

Milli Eğitim Bakanlığı 81 il Valiliğine Resmî yazı göndererek , Bazı Eğitim Faliyetlerinin durdurulmasını emretti . Bu kapsamda DYK kursları da durduruldu .

MEB 28.03.2020, 17:47 28.03.2020, 17:50
MEB DYK Kurslarını durdurdu

Kamudanhaber - Özel Haber

Milli Eğitim Bakanlığı 81 il Valiliğine resmî bir yazı göndererek bazı eğitim faaliyetlerinin durdurulmasını istedi .

26.03.2020 tarihinde il müdürlüklerine gönderilen yazı da idari izinle beraber ekmders ödemelerinin yapılması hususuna açıklık getirmişti .

En son gönderilen resmî yazı ile bu kapsam genişletildi .

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek ders saatlerine ilişkin kararın 8. Maddesi ilgi tutularak bu kapsamda yer alan ilave ek ders görevleri , destekleme ve yetiştirme kursları , ilkokulda yetiştirme hizmetleri , planlama ve bakım onarım görevi , işletmelerde meslek eğitimi , belleticilik görevi , ders dışı eğitim çalışmaları ( eğzersiz) , hizmet içi eğitim , kurul ve komisyon üyeliği benzer eğitim faaliyetleri ile tam gün tam yıl eğitim ikili öğretim uygulamalarına ;

28 Mart 2020 tarihinden itibaren 01 Eylül 2020 tarihine kadar ek ders ücreti ödenmeyecektir .

MEB’in illere gönderdiği genelge

Yorumlar (66)
erdal 2 ay önce
23 yıllık öğretmenim bu kadar sene aldık bir kaç ay almazsak hiçde bir şey olmaz. Ama bu tarz haberler çıkınca bakıyorum valla millet kuruş kuruş hesaplamış nasıl ödenmez nasıl verilmez böyle şeymi olur verip veriştiriyor. Gerçekten üzülüyorum samimiyetimle söylüyorum tatilin 30 nisana uzadığını duyduğumda neredeyse ağlayacaktım. Malesef zorlu bir süreçten geçiyoruz herkes fedakarlık etmek zorunda.
İshak 2 ay önce
Doğru karar, yapılmayan DYK ödenmez.
Meslekçi 2 ay önce
20 saat maaş karşılığı derse giren koordinatörlük ve şeflik dışında ek ders alamayan meslek öğretmenleri üvey evlat muamelesi görüyor, insanların borcu harcı var, o zaman bu dönemde vergi kesmeyin bizden
Gökhan 2 ay önce
Devlet, okullar ilk tatil edildiği dönemde öğretmenlerin mağdur edilmeyeceğini açıklamış sonra da 100 milyarlık bir paket gündeme gelmiştir. Çift maaşlı öğretmen arkadaşlar bu süreçte belki yipranmaz ama tek maaşlı öğretmen bu süreçte zarar eder. Benim önerim ya vergi alınmaması ya da ek dersin ödenmesi şeklindedir. gerek ücretli öğretmen gerekse kadrolu öğretmen mağdur edilmelidir.
Şükrü 2 ay önce
Kasap et derdinde koyun can derdinde .Ülke ne halde hala ek ders hesabı yapanlar var.Hadi idareciler nöbetleşe okula gidiyor.Gitmeden ek dersini alan öğretmen neden isyan eder.esnaflari düşünün şükredin halinize.Maaşlarinizin istendiğine razı olun.
Sevi 2 ay önce
Ekdersleri de vermeyin bize devletimiz güçlü olsun bize yeter
Mustafa BAKIRDAĞ 2 ay önce
Karar doğru ama ADİL DEĞİL! 15 saat dersi olan da 30 saat dersi olan da okula gitmiyor, ama 15 saat dersi olan ekders almazken 30 saat dersi olan FULL EKDERS alıyor. Herkese eşit ödeme yapılmalı. Hiç ADİL DEĞİL! ADALET İSTİYORUZ! Herkese EŞİT EKDERS!
Rnder 2 ay önce
Dyk, koordinatörlük, vs... ödenmemesi gerekir, haram para, ağzı açılsa vatan millet sakarya, degerler egitimi, hayırlı cumalar, kandiller, mübarek olsunlar, ama is para olunca...Uzaktan eğitimde görev alan öğretmenlere verilebilir, meslek öğretmenlerinden bir ipin ucunu tutan varsa keza aynı, yok sa ekders yok...Kimse bunu kazanım bilmem ne diye cilalamasin, HARAM...
Kasım 2 ay önce
Anlaşıldı, okullar 1 Eylül'e kadar tatil
Mehmet 2 ay önce
Kültürcülere ek ders var meslek öğretmenlerine yok
Özel ak 2 ay önce
Bu genelge ile Özellikle mesleki eğitim merkezlerinde görev yapan öğretmenlerin ekdersinin tamamı kesilmiştir.
Tamirci Osman 2 ay önce
Mesemlerde hiç teorik derse girmeden full ek ders alanları mı kapsıyor.eba da sizi kapsamıyor.haberiniz dahi yok.maas aldiginiza şükredin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49