MEB'den ek ders duyurusu

MEB Personel Genel Müdürlüğünce, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasıyla illere genelge gönderildi. Genelgede, "Öğretmenler, 16-20 Mart'ta meslekle ilgili çalışmalarını yapmış sayılarak karşılığında haftada 15 saat ek ders ücretinden yararlandırılacak" açıklamasında bulundu.

MEB 13.03.2020, 18:34
MEB'den ek ders duyurusu

Genelgede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında dün gerçekleştirilen toplantıda, koronavirüs nedeniyle bazı kararlar alınmasına karar verildiği hatırlatıldı. Bu kapsamda Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında 6-10 Nisan’da uygulanacak olan ikinci ara tatilin 16-20 Mart tarihleri arasında uygulanmasına, 23-27 Mart’ta da uzaktan eğitim yöntemiyle eğitim öğretime devam edilmesine karar verildiği vurgulandı.

ÖĞRETMENLER ÇALIŞMALARINI YAPMIŞ SAYILACAK

Bu süreçte, Bakanlığa bağlı her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarının tatil edildiği, bu eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlere genel idari izin verildiği belirtildi. Genelgede ‘Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenlerle öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar” hükmü hatırlatıldı.

Genelgeye göre bu doğrultuda, öğretmenler 16-20 Mart’ta meslekle ilgili çalışmalarını yapmış sayılarak karşılığında haftada 15 saat ek ders ücretinden yararlandırılacak. Yöneticilerin ise bu tarihlerde üzerlerinde bulunan aylık ders karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevleri yapmış sayılacak. Bakanlığa bağlı her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenler, 23-27 Mart’ta üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacak.

Ders dışı eğitim çalışmaları ile nöbet görevi, yapılmış sayılacak görevler arasında bulunmayacak. Hafta sonu tatil günleri de bu kapsamda olmayacak. Eğitim kurumları yöneticilerince, bu süreçte eğitim kurumlarında yapılacak dezenfeksiyon uygulamasının gerçekleştirilmesini sağlamak üzere gerekli tedbirler alınacak.

DHA

Yorumlar (12)
İsmet 1 yıl önce
Adam meb le dalga geçiyor 14-15 ve 25- 26 tarihlerinde Dyk ödenecek mi diyor.Sene boyunca yattığı yerden havadan aldığı ek ders tatlı gelmiş anlaşılan Ayıp yahu bu kadar aç olmayın.
Veli 1 yıl önce
Ne bu idarecilere ek ders konusunda tanınan ayrıcalıklar.Bu tatil döneminde tüm idareci ve öğretmenlere haftalık 15 saat
ek ders yeter.Lütfen bu haksız ek ders uygulaması ile çalışma barışındaki adalet veeşitliği baltalamayın.En kısa sürede bu yanlıştan dönülmelidir.
mehmet 1 yıl önce
idareci şu anda okulların temizliği dezenfektesi korunması öğretmenlerin maaş ekders işlemleri vs halen çalışıyorlar veli bey
Mehmet dogan 1 yıl önce
Sayın bakanım okullarda öğretmen ve yönetici dışında çalışan personel ne olacak onların izin hakkı yok malesef bu diğer çalışanları gerçekten rencide etnektwdir
Kutsal 1 yıl önce
Hem tatil hemde ek ders isterim. Benim için eğitim sistemi bundan ibarettir.
Kaan77 1 yıl önce
Memur ve hizmetli hiç bir zaman adam yerine konmaz milli eğitimde hep üvey evlat muamelesi görür
Öğretmen 1 yıl önce
Arkadaşlar , 14-15 Mart ile 28-29 Mart tarihlerinde DYK'lar ödenecek mi ?
terbiyeli olun. 1 yıl önce
Özel sektöre nasıl akıl veriyorsa verin parasını, işten çıkarmayın, elbette devlet parasını verecek eğitim emekçisinin, burada atıp tutmayın terbiyesizlik yapmayın, taş mı yiyecek bu insanlar, zaten millet borç içinde yüzüyor, siz virüsten beter çıktınız be.
Veli 1 yıl önce
Özel okulların taksitleri ne olacak Çocuklar gitmediği halde okula ödenecek mi Lütfen Bununla ilgili bir açıklama yapılırsa
İdareci 1 yıl önce
Bazı Okul müdürleri, müdüryardımcılarının tatilde de okula gelmesini zorunlu tutuyor. Oysa bu tatilin idarecileri de kapsadığını meb bilgilendirme hattından öğrendik. Müdürlerin bu keyfi tutumu kontrol altına alınmalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49