İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Şube Müdürlerinin 2021 Yılı Yer Değiştirme Kılavuzu

il/ilçe millî eğitim müdürlükleri şube müdürlerinin 2021 yılı yer değiştirme işlemlerinin, hangi usul ve esaslara göre yapılacağını belirten 2021 Yılı Yer Değiştirme Kılavuzu yayımlandı.

MEB 23.06.2021, 09:29
İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Şube Müdürlerinin 2021 Yılı Yer Değiştirme Kılavuzu

İl ve ilçe millî eğitim müdürlükleri şube müdürlerinin bölge hizmetine bağlı ve isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri; Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik ile Bakanlık Makamının 31/05/2021 tarihli onayı çerçevesinde Ek-1 İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri Şube Müdürlerinin 2021 Yılı Yer Değiştirme Takvimine göre yürütülecektir.

Yer değiştirmeye esas puan; Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğe ekli Ek-2 Performans ve Yeterlik Değerlendirme Formu ve Ek-3 Hizmet Bölgeleri Çizelgesi ile Yönetmeliğin 28'inci maddesinin birinci fıkrasına göre hesaplanan puanların toplamından oluşacaktır.

Yorumlar (3)
Adalet mülkün temelidir 1 ay önce
Neden sadece şube müdürlerine rotasyon uygulanıyor. ilçe müdürü ve il müdür yardımcıları has evlat, şube müdürleri üvey evlat mı Sadece adalet bekliyoruz.
erkek öğretmen 1 ay önce
Yaw ne gerek var zaten torpili olan istediği yere atanıyor olmayan zaten avucunu yalıyor. Adam bakıyorsun sıradan öğretmen hop bir gecede şube müdürü sonra müdür yardımcısı ... devlete masraf çıkarmayın boşa
KALPAKLI 1 ay önce
Güncellenen yönetmelik ve bu kılavuzda da belirtilmeyen bir husus var. Örneğin 2. Hizmet Bölgesinde görev yapan ve rotasyona tabi olan bir şube müdürü, son değişiklikle görev yaptığı yer 1. bölge olmuşsa aynı yere yer değişikliği isteyebilecek mi, isteyebilecekse rotasyondan 6 yıl daha kurtulmuş olmuyor mu, bu durum rotasyonun mantığına aykırı değil midir. Yönetmelik ve kılavuza Hizmet bölgesi değişenler aynı yerleşim yerine başvuramazlar hükmü getirilmeli idi.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49