EBA Öğrenci Giriş - Kamudanhaber

Eğitim bilişim ağı (EBA) Öğrenci giriş sayfası paneli eba şifrenizle kolayca girebileceğiniz eba öğrenci giriş sayfası linkine ulaşacaksınız. Eba şifrenizi unutmuşsanız adım adım Eba şifre alama işlemleri haber detayımızda....

MEB 01.10.2020, 00:02 01.10.2020, 00:10
EBA Öğrenci Giriş - Kamudanhaber

EBA Öğrenci Giriş Yap MEB Sayfası 2020. EBA Öğrenci Girişi Nedir? Nasıl Yapılır? Eğitim Bilişim Ağı İlkokul, Ortaokul, Lise Öğrenci Girişi Sayfası. www.eba.gov.tr öğrenci girişi nasış yapılır? 

Uzaktan eğitime geçilmesiyle beraber EBA öğrenci girişi eğitimde en önemli araç haline geldi. EBA üzerinden giriş yapan öğrenciler, Eğitim Bilişim Ağı içeriklerine kendi şifreleri ile ulaşabiliyorlar.

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

EBA ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere üç bölüme ayrılıyor: 

1. 2. 3. 4. sınıf öğrencileri EBA ilkokul girişi yapıyorlar.

5. 6. 7. 8. sınıf öğrencileri EBA ortaokul girişi yapıyorlar.

9. 10. 11. 12. sınıf öğrencileri ise EBA lise girişi yapıyorlar.

Her sınıfın EBA öğrenci girişi saati farklılık gösteriyor. EBA öğrenci girişi sınıf bazlı zaman çizelgesi www.eba.gov.tr adresi üzerinden yayımlanmış durumda. Bu çizelgeye göre EBA öğrenci girişi yapılabiliyor.

EBA üzerinden canlı dersler de devam ediyor. EBA canlı ders saatleri de yine www.eba.gov.tr adresi üzerinden yayımlanmış durumda. Canlı dersinizin olup olmadığını EBA öğrenci sayfası üzerinden öğrenebiliyorsunuz.

EBA öğrenci girişi yapabilmek için TC kimlik numarası ve şifre gerekiyor. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken ise, sınıf bazlı zaman çizelgesi. Bu çizelgede size ayrılmış olan saatlerde EBA öğrenci girişi yapabilirsiniz. 

EBA ilkokul öğrenci girişi, EBA ortaokul öğrenci giriş ve EBA lise öğrenci girişi yapılabiliyor. Tüm girişler için iki yöntem var. EBA mobil uygulaması üzerinden giriş yapabileceğiniz gibi www.eba.gov.tr web sayfası üzerinden de giriş yapabilirsiniz.

EBA Örenci Şifremi Nasıl Alırım?

EBA YENİ ŞİFRE ALMA, ŞİFREMİ UNUTTUM

EBA Giriş" ekranında Öğrenci → EBA yolunu izle.

Açılan ekranda yer alan “Şifremi Unuttum” linkine tıkla.

TC Kimlik Numaranı gir.

Bir doğrulama yöntemi seç.e-Postayı seçtiysen:

Sisteme kayıtlı e-posta adresini gir ve “Gönder” butonuna bas (Sisteme kayıtlı e-posta adresin yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin).

e-Postana gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas.

Yeni şifreni belirle ve “Kaydet” butonuna tıkla.

EBA ŞİFRE ALMA İŞLEMLERİ VİDEO ANLATIM

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 18 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49