Bakan Selçuk, meslek lisesi öğretmenleriyle görüştü

Bakan Selçuk:-"Meslek liselerimiz bu dönemde büyük bir fayda sağladılar, sağlamaya da devam ediyorlar. Bu dönemde yaptıklarınız unutulmayacak"

MEB 02.05.2020, 16:17
Bakan Selçuk, meslek lisesi öğretmenleriyle görüştü

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, meslek liselerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde büyük bir fayda sağladığını belirterek "Bu dönemde yaptıklarınız unutulmayacak." dedi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Selçuk, "Eğitim Buluşmaları" kapsamında, koronavirüs pandemisi sürecinde çok önemli bir rol üstlenen, toplumun "kara gün dostu" diye nitelediği, üretimleri, geliştirdikleri yeni ürünler ile bilimsel çalışmalara konu olan meslek liseleri öğretmen ve idarecileriyle video konferans yöntemiyle görüştü.

Görüşmeye 56 ilde 100 okuldan 300 öğretmen ve idareci katıldı.

- "Pek çok adım attık"

Bakan Selçuk görüşmede, çok uzun süredir meslek lisesi öğretmenleriyle ayrı bir buluşma planladığını belirterek salgın döneminde bu okulların çok özel bir yer edindiğini ifade etti. Göreve geldiği ilk günden bu yana meslek liselerine özel bir önem atfettiğini belirten Selçuk, şöyle devam etti:


"Bakan yardımcımız, genel müdürümüz, il müdürlerimiz ve öğretmenlerimizle mesleki eğitimin görkemli günlere doğru yönelmesi için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar pek çok adım attık. Sanayi ile sektör ile doğrudan iletişimdeyiz. Gerçek dünyada ne varsa biz onun karşılığını vermeye çalışıyoruz."

- "Meslek liselerimiz büyük bir fayda sağladı"

Koronavirüs salgınının ortaya çıktığı ilk günden bu yana meslek liselerinin üstlendiği göreve de değinen Selçuk, kriz döneminde en hızlı hareket eden okulların meslek liseleri olduğunu aktardı. Selçuk, şunları kaydetti:

"Meslek liselerimiz bu dönemde büyük bir fayda sağladılar, sağlamaya da devam ediyorlar. Son derece kritik bir dönemden geçiyoruz. Artık geleneksel olanın dışında yepyeni dijital alanlar ortaya çıkıyor. Üretim yapmak da dijital beceri gerektiriyor. Bu süreçte milletimizin, toplumumuzun, insanımızın, bütün insanlığın hizmetinde bulunmayı şeref addediyoruz. Allah'ın izniyle bu günler geçecek. Ama bu dönemde yaptıklarınız unutulmayacak."

Sanayide ve üretimde yeni olan her şeyin önce meslek lisesi öğretmenleri ardından da öğrenciler tarafından tanınmasını amaçladıklarına işaret eden Selçuk, öğretmenlerden kendilerine yatırım yapmalarını istedi.

Bakan Ziya Selçuk'un öğretmenlerin fikirlerini aldığı ve önerilerini dinlediği görüşmede koronavirüs salgını sürecinde yapılanlar ve sonraki sürece ilişkin planlar masaya yatırıldı.

Yorumlar (6)
Eğitimciler 1 yıl önce
Müdürüm biz eşek gibi çalışıyoruz vefa destek gruplarında bize teşekkür etmiyorsun . Bakana özel tebrik yapıyorsun. Aylardır dur durak bilmeden öğretmenlerimizle kapı kapı geziyoruz . Akşamları da senin attığın twitleri beğeniyoruz.Ankarada öğretmenler hiç bu kadar hiçe sayılmadı. Alın terine emeğe çalışmaya, bakan beye attigin özel tebrikin yarısını yapmadın.Allah kimsenin hakkını kimsede bırakmaz.
Çok Yakışıksız 1 yıl önce
Doğrusu bir il müdürü kendini bu kadar rezil etmemeli.
KOMEDİ 1 yıl önce
Turan bey eğitimci insan bu mesajlarla değil eğitimde yaptığı güzel işlerle anılması lazım.
Muhammed 1 yıl önce
Okulların yaptıkları etkinlikler ankarada il müdürlüğü yapmış gibi lanse ediliyor. Öğretmenlerin müdürlerin hakkı yeniyor emeklerinin üstüne sünger çekiliyor. Yazik.
Vefakar 1 yıl önce
Ankarada son 5 yılın en kötü dönemini yaşıyoruz. EBA sıralamasında ankara basarız. LGS ve YKS sınavlarınıza göreceğiz. O zaman bu iş dahada netlesecek. SAYGILAR
ADANA’DAN BİLDİRİYORUM 1 yıl önce
Haberinizi ve yazılanları okudum. Bahsettiğiniz kişilerin yazılanlarla işi olmaz.
Ama siz yazdıklarınızla ruz-ı mahşerde mahçup olacaksınız. En sevdiklerinizin yüzüne bakamayacaksınız.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49