Bakan Mahmut Özer’in, Ziya Selçuk Dönemine Devri Sabığı Devam Ediyor! Şoförlerde Görevden Alınıp Sürüldü, Sırada Çaycılar mı Var ?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, göreve geldiği günden bu tarafa kendisini Bakan yardımcısı yapan ve üç yıl bakan yardımcılığını yaptığı Ziya Selçuk dönemine yönelik devri sabığından şoförlerde nasibini aldı…

MEB 10.10.2021, 20:01
Bakan Mahmut Özer’in, Ziya Selçuk Dönemine Devri Sabığı Devam Ediyor! Şoförlerde Görevden Alınıp Sürüldü, Sırada Çaycılar mı Var ?

Kamudanhaber - Özel Haber

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’le ilgili bugünlerde Ankara’da ve Milli Eğitim Bakanlığı koridorlarında kısık sesle dillendirilen konu şoförlerin görevden alınıp sürülmesi…

Milli Eğitim camiası bunu yüksek sesle dillendiremiyor ancak Mahmut Özer’in yaptığı bu eylem hayretle karşılanıyor.

Kamudanhaber sitesi olarak yazılamayanları yazalım ve Mahmut Özer’in yapmış olduğu bu davranışın ne oturduğu makama ne de bir insana yakıştığını söyleyerek eleştirimizi yapalım.

Mahmut Özer , Rektör kafasıyla Milli Eğitim Bakanlığını yönetiyor .

Önceki Bakanlar Nabi Avcı , İsmet Yılmaz ve Ziya Selçuk döneminde baş şoförlük yapan kişi görevden alınıp Hasanoğlan’a sürülmüş.

Bakan Ziya Selçuk ve eşinin şoförü görevden alınıp Bakanlıktan gönderilmiş.

Bakan yardımcısı Mustafa Safran’ın şoförü de görevden alınıp Bakanlıktan taşra teşkilatına gönderilmiş.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in kendisini Bakan yardımcılığına getiren , üç yıl boyunca Bakanlığını yapan Ziya Selçuk’un şoförlerine bile tahammül edemeyip görevden alıp sürmesinin altında yatan psikoloji ve hesaplaşmanın nedeninin ne olduğunu merak bile etmiyoruz.

Çünkü Ziya Selçuk bunu hak etti !

Bakanlık yaptığı dönemde en çok değeri Bakan yardımcısı Mahmut Özer’e veriyordu.

Kendisine verilen 10 kişilik müşavirlik kadrosunu bile kendisi kullanmamış 6 kadroyu Mahmut Özer’e vermişti.

Mahmut Özer’in istediği tüm genel müdürleri istisnasız göreve getirmişti.

Mahmut Özer’in istediği 76. madde şube müdürlerinin tamamına kadro vermiş ve yıllarca Milli Eğitim Bakanlığına hizmet eden vekil şube müdürlerini görmezden gelmişti.

Ziya Selçuk istifasını sunduğu gün bu konuyu ilk bakan yardımcısı Mahmut Özer’e açmış , İstanbul’a uçakla inen Mahmut Özer’i Ankara’ya çağırıp konuyu onunla istişare etmişti.

Ziya Selçuk , Bakanlık yaptığı dönemde Mahmut Özer’i el üstünde tutmuş , bir dediğini iki etmemiş ; adım adım Mahmut Özer’i Milli Eğitim Bakanlığına taşıyan yolun taşlarını döşemişti .

Mahmut Özer göreve geldikten Ziya Selçuk’un özel kalem müdürünü bile görevden aldı.

Ziya Selçuk’a ait sadece köpeği Pergel kaldı !

Ziya Selçuk, iyi ki pergeli 76. madde ile şube müdürü ya da daire başkanı yapmamış yoksa Mahmut Özer onu da görevden alırdı :)

İşin şakası bir tarafa , Mahmut Özer’in şoförleri görevden alıp Bakanlık merkez teşkilatından göndermesi yakışık almadı.

Milli Eğitim Bakanlığında taşeron kadrosunda 3.500 TL maaşla fedakarca görev yapan , yıllardır bürokratları gece gündüz demeden taşıyan bu kişileri görevden alıp sürmek bir Bakan’a yakışır mı ?

Milli Eğitim Bakanı , şoförle mi uğraşır ?

Şoförler ekmeğinin peşindedir , koltuğa kim oturursa onu taşır , ona hizmet eder.

Sözün özü …

Mahmut Özer göreve geldiği günden bu tarafa genel müdürlerinden ilçe müdürlerine , şube müdürlerine kadar sayısız kişiyi görevden aldı.

Hiçbirisini haber konusu, eleştiri konusu yapmadık.

Bakan takdiridir !

Bakan , kendi ekibini kurar ve istediği kişiyle çalışır , bu idarenin takdir yetkisidir.

Ancak !

Ekmeğinin peşinde olan gariban şoförle ilk kez hesaplaşan ve uğraşan bir Bakan gördüğümüz için bu konuyu gündeme getirip Mahmut Özer’i eleştirdik.

Takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları MYZ DİJİTAL MEDYA Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

KAMUDANHABER TELEGRAM KANALI İÇİN: https://t.me/kamudanhabersitesi

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (27)
Ego 1 hafta önce
Egolarını tatmin ile uğraşanların, eğitime õğretime ve insana dokunur hizmet yapmaları mümkün değildir.
Kazım Yıldız 1 hafta önce
Mahmut Özer sanırım her gece Ziya Selçuk'u rüyasında görüp liyakatinin altında ezildiğini görüyor. Gündüz de ona ait ne varsa silmeye çalışıyor.
Daire Başkanı Pergel:) Koptum ya 1 hafta önce
Pergel'i bu saatten sonra görevden alırsa şaşırmayız...:)
Ahmet ÖzErDen 1 hafta önce
Tabi hiç şık değil bu davranış ancak şunu merak ediyorum; yıllarca devleti ve milleti için be evlatlarımız için gece gündüz çalışan eğitim yöneticilerini neden alır. Bu hak nerden geliyor. İktidar değişti de yeni bir politika mı belirlendi? Onlarca genel müdür, 30 dan fazla daire başkanı onlarca il müdürü ne yaptı? Yanlışı olan varsa bu işin idari ve hukuku müeyyideleri yok mu? Hayır ben asla katılmıyorum yorumunuza. Bu insanlar paraşütle gelmediler. Hepsinin ödediği bedeller var ve haksızlığa uğradılar. Soru şu; bütün bunlar acaba bilerek mi yapılıyor! Küstürmek ve tepki göstermeleri mi isteniyor. Tepkiyi de nerde göstermelerini istediklerini kestirmekte zor değil. Yanlış yapılıyor ve bu yanlışın bedelini bu isimler ödemeyecek maalesef. He bir de yeni atanan isimleri bir inceleyin derim….
Hakan taner 1 hafta önce
Müdür olamayacak adamı
Bakan yapıyorlar
Sıç...ayım bu işin icine
Yazık memlekete
Hain Ziya!! 1 hafta önce
Eski bakan bu ülkeye çok büyük bir kötülük yaptı. Tüm öğrencilerin 1,5 yılını değil sadece geleceklerini de çaldı. Tembellik, ekran bağımlılığı, antisosyal, davranış bozuklukları da çocuklara bıraktığı sıkıntılardan bir kaçı.
Sadece çocuklardan değil ülkenin geleceğinden de çaldı. Ayrıntılara girmeye gerek yok bilen biliyor. Kesinlikle bundan dolayı da yargılanmalı.

Anlamayan, bilmeyen de 10 yıl sonrasının Türkiye'sinde bu durumu net bir şekilde görecektir zaten.
DEMİR KARA 1 hafta önce
o dönemde okulların hangi kararla açılıp açılamadığını göremeyecek kadar ucuz bir yorum olmuş.
Vay be 1 hafta önce
Ülkenin haline üzülüyorum yazık şu yapılan yakılıyor mu ? Ben hakkımı helal etmiyorum bunlara
Murat 1 hafta önce
Şöförler de mi harama bulaşmış!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Ekim 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49