Ataması Yapılan 20 Bin Öğretmenin Kararnameleri İllere Gönderildi, Öğretmenler Pazartesi Göreve Başlayabilecekler

Milli Eğitim Bakanlığı bugün Cumhurbaşkanımızın katıldığı törenle 20 bin yeni öğretmen ataması yaptı…

MEB 03.09.2021, 20:00
Ataması Yapılan 20 Bin Öğretmenin Kararnameleri İllere Gönderildi, Öğretmenler Pazartesi Göreve Başlayabilecekler

Kamudanhaber - Özel Haber

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün 20 bin öğretmen ataması törenle yapıldı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle kuralar çekildi ve öğretmenlerimizin atanacakları okullar belli oldu.

Ataması yapılan öğretmenlerimizin , atamalarının yapıldığı illere bugün kararnameler gönderildi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatıyla öğretmen atama takvimi bir hafta öne çekilmişti.

Okulların açıldığı hafta öğretmenlerimizin atamalarının yapıldığı okullarında olmasını isteyen Bakanlık doğru bir adım atmış ve öğretmen atama takvimini öne çekmişti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer , atama kararnamelerinin illere bugün gönderilmesi talimatını verdi. Öğretmenlerimizin de Pazartesi gününden itibaren görevlerine başlayabileceği bilgisine ulaştık .

Bakan Mahmut Özer’i tebrik ediyoruz.

Öğretmen atama takvimini öne çekip, kararnameleri aynı gün illere gönderip , Pazartesi itibariyle öğretmenleri görevine başlatarak, yetkisini kullanıp bir sorunu nasıl hızlı çözüleceğini gösterdiği için…

Sonuç olarak ; Öğretmenlerimizin kararnameleri illere gönderildi.

Pazartesi itibariyle göreve başlayabiliyorlar …

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (2)
Olmuyor 3 hafta önce
Bu işte bir yanlışlık var ve yıllardır hep böyle yapıldı malesef. Yada benim aklım ermiyorda olabilir eleştiriye açığım. Pazartesi okul açılcak eğitim öğretim yılının en yoğun günüdür ilk günü bunu herkez bilir. Yirmi bin öğretmen göreve başlamaya çalışacak kimisi yolda kimisi okulda kimisi ilçe ve il milli eğitimlerde iş yoğunluğu oluşturacak yeni bir stres alanı. bu öğretmenler görev yerlerine ulaşmaya mı çalışsın görev yerine gidince ev bark eşya bulmaya mı çalışsın ilk gün göreve başlamaya mı çalışsın okul idaresi o gün bu öğretmenleri ders görevinde kullanamıyacak ilçeye, mal müdürlüğüne, bankaya git gel derken 1 günlük iş gücü kaybı oluşacak (yıl 2021 bilişim çağında göreve başlama görevden ayrılma bir günlük iş nerdeyse yap online sistemini öğrenci nakli gibi çek öğretmenini hala hiçbir imzalayanın neredeyse okumadığı yüzüme dahi bakmıyor mal müdürü gittiğimde ama imza peşinde koşuyoruz.) Yazmıyım diyorum vicdanım rahat olmuyor okul başlamadan her türlü iş hall olur planlama böyle olmalı. Hayır okulların ne zaman açılacağı 4 ay önceden ilan edildi bunu planlamak bu kadar zor olmamalı yada tekrardan tarihleri düzenlemek. Meb te ne iş varsa yazın yapılmalı eğitim öğretim döneminde herşey stabil olmalı tek odak noktası öğrenci olmalı.
Muallim mektebi 3 hafta önce
Öğretmenlere görevli oldukları komisyon başına huzur hakkı ödensin.Aynen millet vekilleri ve genel müdürler de olduğu gibi.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49