MEB, 'yaz okulları' projesi sonucunda aldıkları olumlu geri dönüşlerden hareketle yarıyıl tatili için de öğrencilerin  eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarından faydalanabilmesi için 'kış okulları' projesini hayata geçirdiğini açıkladı. Dijital içerikler 20 Ocak karne günü Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden tüm öğrencilerin erişimine açılacak.

Ücretsiz kurslar, 21 Ocak'ta başlayacak ve 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrenciler için belirlenecek 5 grup, matematik ve İngilizce derslerinde açılacak kurslarda, etkinliklerden faydalanabilecek. Bir öğrenci bu kursların her ikisine de başvurabilme hakkına sahip olacak. 

Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) destekleme ve yetiştirme kursları

Bilim ve sanat alanlarında her bir atölye programı, günlük en fazla 4 saat olmak üzere toplam 16 saat olacak. Bir öğrenci, en fazla iki farklı atölye veya ders grubundan BİLSEM destekleme ve yetiştirme kursuna devam edebilecek, haftalık 16, toplam 32 saat atölyelere katılabilme hakkına sahip olacak.

Yarıyıl tatiline özel dijital materyaller 

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde yarıyıl tatilinde açılacak İngilizce ve matematik kursları için dijital ortamda yayımlanmak üzere öğrenci etkinlik materyalleri de hazırlandı. İlköğretim düzeyinde 4. sınıftan 8. sınıfa kadar matematik ve İngilizce derslerinden ücretsiz kurslara ulaşabilecek. 

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademeleri için yarıyıl tatiline özel 5 ayrı dijital materyal de ilk kez öğrencilerin kullanıma sunulacak. Matematik dersleri için "Matematik ile Eğlenceli Kış", İngilizce dersleri için "Winter Fun with English" olmak üzere dijital ortamdaki 2 yeni dergi hazırlandı.
 
Ayrıca okul öncesi, ilkokul ve ortaokul olmak üzere 3 ayrı kademedeki öğrencilere yönelik güncel bilgilerin, eğlenceli etkileşimli içeriklerin yer aldığı 3 ayrı Bilim Sanat Dergisi de dijital ortamda ilk kez hazırlandı.