Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Irak Ziyaretinde Tarihi Açıklamalar: 'Hazırız' Mesajı Verildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Irak Ziyaretinde Tarihi Açıklamalar: 'Hazırız' Mesajı Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerle veliler arasındaki iletişimi dijital platformlara taşıyarak e-Devlet üzerinden okul müdürü ve öğretmenleri aday gösterme sistemini duyurdu.

Bu sistem, velilerin öğretmenlerle görüşmek için randevu almasını sağlamaktadır. Veliler, e-Devlet kullanıcı bilgileriyle sisteme giriş yaparak, mesai saatleri içinde müsait öğretmenlerden randevu talebinde bulunabilirler.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in, Batı ülkelerinde benzer bir modelin uygulanmasının Türkiye için de önemli olduğuna dair açıklamasının ardından bu sistem geliştirilmiştir.

Randevular, alınacak haftadan önceki Cuma gününe kadar sisteme girilebilmekte ve okul yönetimi tarafından belirlenen tarih ve saatlerde gerçekleştirilmektedir. Veliler, sisteme giriş yaparak randevularını yönetebilir, yeni randevu talebinde bulunabilir, mevcut randevularını görebilir ve gerektiğinde iptal edebilirler.