Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen-veli randevularını dijital ortama taşıdı. Veliler, öğretmen görüşmeleri için e-devlet kullanıcı bilgileriyle okulların internet sitelerinden randevu alabilecekler.

Bakanlık tarafından geliştirilen "veli randevu sistemi" ile veliler, çocuklarının eğitim durumunu görüşmek istedikleri öğretmenlerle görüşme zamanını dijital platform üzerinden ayarlayabilecekler.

Yazılım uzmanları tarafından geliştirilen bu sistemde, öğretmenlerin müsaitlik durumları belirlenerek velilere randevu talebinde bulunmaları için uygun zaman aralıkları sunulacak.

9 Yıldır Karısına Eziyet Uygulayan Koca Tutuklandı: Kadın ve Çocukları Koruma Altına Alındı 9 Yıldır Karısına Eziyet Uygulayan Koca Tutuklandı: Kadın ve Çocukları Koruma Altına Alındı

Veliler, okulun internet sitesine e-devlet kullanıcı bilgileriyle giriş yaparak, öğretmenlerin boş zaman dilimlerinden randevu talep edebilecekler. Randevu talepleri, okul yönetimi tarafından öğretmenlere iletilerek onaylanacak.

Sistem, velilerin aktif ve eski randevularını görüntülemelerine ve gerektiğinde randevularını iptal etmelerine olanak tanıyacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu uygulama ile öğretmen-veli iletişimi daha düzenli ve etkin bir şekilde sağlanarak eğitim sürecine katkı sağlanması hedefleniyor.